reklamı kapat

POPÜLER

Yeni Mini Cooper 5 kapı

Yeni Mini Cooper 5 Kapı görücüye çıkarıldı

Yeni Mini Cooper 5 Kapı görücüye çıkarıldı. Araç markanın yeni tasarım çizgisini ve kokpit alanını merkeze alıyor.

Yeni Mini Cooper 5 Kapı, daha önce tanıtılan 3 kapılı versiyonlardan çok da farklı görünmüyor. Elbette daha büyük bir gövdesi bulunan model, ilk aşamada iki farklı motor seçeneğiyle pazara çıkarılıyor. Alttaki model Cooper C, 154 beygir güce sahip turbo destekli 1.5 litrelik üç silindirli motor üzerine kuruluyor. Cooper S modeli ise 2.0 litrelik dört silindirli turbo motoruyla 201 beygir güç sunuyor. 0’dan 100 km/s hıza sırasıyla 8 ve 6,8 saniyede çıkabilen Cooper C ve Cooper S, kokpitlerinin merkezine 9,4 inç boyutunda yuvarlak dokunmatik ekranı konumlandırıyor. Dört harici kamera ve 12 ultrasonik sensörden güç alan Park Asistanı Plus sistemiyle park etmeyi kolaylaştıran araç, henüz giriş yapacağı pazarlarda ne kadara satılacak açıklanmış değil.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Mini Cooper EV ve Mini Countryman EV, elektrikli seçenekler olarak geçtiğimiz aylarda tanıtılmıştı. Modern tasarımlara sahip araçlardan Spotlight EV platformu temelli Mini Cooper EV, Cooper E ve Cooper SE” olmak üzere iki farklı versiyona sahip. Cooper E ile öne konulan elektrik motoru ile 181 beygir güç ve 290 Nm tork sunan firma, Cooper SE’de gücü 215 beygir, torku ise 330 Nm seviyesine çekiyordu. 0’dan 100 km/s hıza sırasıyla 7,3 saniye ve 6,7 saniyede çıkabilen elektrikli otomobiller, yine sırasıyla 305 km ve 402 km kadar karma kullanım menzillerine sahipti. Bunların üstüne ise normal 2025 Mini Cooper tanıtılmıştı.

Belirli pazarlarda Cooper ve Cooper S versiyonuyla satılacak araç, Cooper versiyonunda 1,5-litrelik üç silindirli benzinli turbo motor üzerine kurulacak ve 154 beygir güç ile 230 Nm tork sunacak. Bu araç 0’dan 100 km/s hıza 7,7 saniyede çıkabilecek. Yine benzinli Cooper S ise gücünü 2.0-litrelik dört silindirli motordan alacak ve 201 beygir güç ile 300 Nm tork getirecek. 0’dan 100 km/s hıza 6,6 saniyede çıkacak araç, daha sportif gövde detayları taşıyacak. Kokpitine elektrikli versiyon gibi yuvarlak yapıda devasa bir merkezi ekran konumlandırılan yeni Cooper, dikkat çekmeyi başarmıştı.

Yeni Mini Cooper 5 kapı yanında bu da ilginizi çekebilir: Hyundai’den otomatik çalışan şarj robotu