reklamı kapat

POPÜLER

Ferox ANT 6×6 arazi aracı

Karıncalardan ilham alan geleceğin 6×6 arazi aracı: Ferox ANT [Video]

Gelecekte araçlar özellikle de arazi araçları nasıl olacak dersiniz? Bunun cevabının 6×6 arazi aracı Ferox ANT konsepti veriyor.

Geleceğin ulaşım araçlarına yönelik birçok konsept tasarım bulunuyor. İşte bunlardan birisi olan 6×6 arazi aracı Ferox ANT, önümüzdeki yılların gerçekten çok etkileyici olacağını gözler önüne seriyor. Teknoloji firması Ferox tarafından hayal edilen ve hazırlanan bu konsept, her zorlu koşulda rahatlıkla yol alabilecek bir aracı karşımıza getiriyor. İsminde de geçtiği üzere karıncalardan ilham alınarak hazırlanan bu ilginç araç, bağımsız tasarlanan süspansiyon sistemiyle en zorlu arazide bile dengeli şekilde yol alabiliyor. Şu an adeta bir “uzay aracı” gibi görünen ANT, iki farklı moda sahip. Yukarıdaki videonun başında gösterilen ilk mod sayesinde yüksek hıza rahatlıkla çıkılabiliyor. Diğer mod ise aracı bir taşıyıcı haline getiriyor. Dik konuma gelen kokpitiyle tasarlanan özel bir dorseye bağlanan araç, bu sayede çok büyük yükleri zor zeminlerde olsa bile götürebiliyor.

Ferox ANT 6×6 arazi aracı

Ferox ANT 6×6 arazi aracı

Ferox ANT 6×6 arazi aracı
Ferox ANT 6×6 arazi aracı
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

6×6 arazi aracı Ferox ANT acil durumlarda hayat kurtacak

Bu aracın arkasında temel olarak acil durumlar yer alıyor. Arkasında taşıdığı bölüm bir ilk yardım merkezi ya da bir ev olarak kullanılabilecek arazi aracı Ferox ANT, istenirse direkt olarak içerisinden, istenirse de dışarıdan yönetilebilecek deniyor. Bu açıdan çok esnek bir çalışma altyapısı sunan araç, her açıdan dikkatleri üzerine çekmeyi başarıyor. Geleceğin araçlarına şimdiden bakmak büyük heyecan veriyor.