reklamı kapat

POPÜLER

Mini’nin “şehirli beyefendisi” hybrid teknolojisi ile geliyor

17 Ekim 2016

Mini’nin kompakt crossover ligindeki temsilcisi Countryman ikinci jenerasyonu ile karşımıza çıkmaya hazırlanıyor. Yeni jenerasyonda sunulacak yeniliklere tasarım ile birlikte motor seçeneğide eklendi. Güzel haber ise motorun hybrid teknolojisi ile sunulacak olması.

2010 yılından itibaren kullanıcılara sunulan Mini’nin kompakt crossover’ı Countryman, 2017 yılı itibariyle ikinci jenerasyonu ile karşımıza çıkmaya hazırlanıyor. Yeni jenerasyonu ile birlikte tasarım olarak da tazelenecek olan model için yeni bir motor kombinasyonu da yolda. Marka yetkililerinden de gelen resmi açıklamanın ardından 2017 Mini Countryman’ın hybrid teknolojisi ile sunulacağı kesinleşti.
minihibrit4

1.5 litre hacminde üç silindirli benzinli motorun yanında elektrik bir motorunun eklenmesi beklenen Mini Countryman plug-in hybrid’in BMW 225xe ile benzer teknik özelliklere sahip olması bekleniyor. Bu da Mini Countryman plug-in hybrid’in 221 beygir güç ve 385 nm tork değerine sahip olacağı anlamına geliyor. 2017 Mini Countryman plug-in hybrid modelinin elektrikli motoru ile erişebildiği menzilin ise 40 km olması bekleniyor. Modelin altı ileri otomatik şanzıman kombinasyonu ile kombin edileceği de gelen bilgiler arasında. Marka yetkililerinin hybrid model ile ilgili öne çıkardığı özellik ise, maksimum 40 km/s’e kadar gidilen dur kalklı trafik koşullarında oldukça konforlu bir sürüş deneyimi sunması. Henüz test aşamasında olan otomobilin 2017’nin ilk çeyreğinde satışa sunulması bekleniyor.

YORUMLAR