reklamı kapat

POPÜLER

MINI Aceman

MINI Aceman; tasarım ve elektrik geleceği tek projede [Video]

Markasının yeni dönemdeki karakterini ortaya koyan MINI Aceman için seri üretime geçiş için hazırlıklar da başlamış durumda.

Elektrik dönüşümünün beraberinde getirdiği fırsatlar düşünüldüğünde, MINI cephesi için grafikleri artırma şansından bahsetmek mümkün. Bu kulvardaki ilk adımını geleneksel modeliyle yapan İngiliz üretici için ilk aşamadaki teknik seviyenin güncel koşullarda yeterli olduğunu söylemek pek mümkün değildi. Önümüzdeki üç yıllık süreç ise senaryonun yepyeni sayfalarını göreceğimiz bir dönem olarak bizi bekliyor. Saatler önce bunun en ciddi mesajı niteliği olarak karşımıza çıkan MINI Aceman, markanın gerek tasarımda gerekse teknik tarafki yeni dönemine işaret ediyor.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

MINI Aceman 2024’te üretime taşınacak

MINI’nın 2024 itibarıyla üretimine başlamayı planladığı Aceman, ürün gamında HB ile Countryman arasında konumlanacak gibi görünüyor. 4.050 milimetre uzunluk, 1.990 milimetre genişlik ve 1.590 milimetre yüksek değerleriyle de bunu açık şekilde gösteren modelin, Clubman’in yerine satışa sunulması şu aşamada en ciddi ihtimal. Seri üretim versiyonunun konsept ile çok büyük oranda benzer olacağını açıklayan marka, bu iki yıllık süreç içerisinde son kullanıcıya ulaşacak versiyonuyla da tekrar karşımızda olacak. Dış tasarım detayları kadar kokpit içerisinde gördüğümüz yeni dizilim de MINI’nın yeni dönemdeki tüm modellerinde kullanılacak olması sebebiyle ayrı bir önem arz ediyor. Kokpitte yer alan yeni şemadaki ekranda OLED teknolojisinin standart olarak kullanılacak olması da en yaz tasarım kadar kullanıcı deneyimine etki edecek. Aceman’in rakamsal verileri içinse biraz daha beklememiz gerekecek. Şimdilik motor ve batarya tarafında net bir bilgi paylaşılmasa da, aracın seri üretimde 400 kilometreyi bulan bir menzil sunması bekleniyor.