reklamı kapat

POPÜLER

Fantastik Canavarlar ve Harry Potter arasındaki bağ beklenenden güçlü olacak

Fantastik Canavarlar Nelerdir, Nerede Bulunurlar? yakında izleyici karşısına çıkacak. Merakla beklenen yapımın özellikle Harry Potter hayranlarını memnun edecek bir sürpriz barındırdığı ortaya çıktı.

Fantastic Beasts and Where to Find Them, Harry Potter’ın büyücülükle dolu dünyasında geçiyor. Bizleri zamanda bir yolculuğa çıkartan eser 1926‘da New York‘ta başlıyor. Kendisini büyüzoolojist olarak adlandıran Newt Scamander fantastik canavarlarla dolu bir valiz ile Amerika‘ya gidiyor. O bu yeni kıtadaki keşfine başlamadan bavuldaki bazı canlılar kaçmayı başarıyor. Böylece Newt ve yeni arkadaşları için heyecan dolu bir serüven başlıyor.

J.K Rowling ve filmin yönetmeni David Yates bir hayran etkinliğinde bir araya geldi. Rowling bazı karakterlerin ismini bu yeni yapımda duyacağımızı açıkladı. Ardından Yates’in sözleriyle asıl sürpriz ortaya çıktı. Yönetmen bu sürprizi “Bunu sizlere söyleyemeyiz, yoksa hepinizi öldürmek zorunda kalırız. Dumbledore’un ismi Colin Farrell ile Eddie Redmayne’in yer aldığı bir sahnede geçiyor. Gellert Grindelwald de filmin arka planında yer alıyor. Onlar zamanla hikayenin içinde daha da belirgin hale gelecek.” sözleriyle özetledi.

Bu sözlere bakılırsa Fantastik Canavarlar Nelerdir, Nerede Bulunurlar? filmlerinde Albus Dumbledore ve Gellert Grindelwald‘ı görme ihtimalimiz var. Elbette sadece bu fikir bile Harry Potter hayranlarını heyecanlandırmaya yetti. İlk filmde bu tarz bir sürpriz olup olmadığını görmek içinse 18 Kasım‘a kadar beklememiz gerekecek.

YORUMLAR