reklamı kapat

POPÜLER

Fantastik Canavarlar Nelerdir, Nerede Bulunurlar? sayesinde telefonlar asaya dönüşüyor

Yakında vizyona girecek olan Fantastik Canavarlar Nelerdir, Nerede Bulunurlar? filmi Android cihaz kullanıcılarına özel bir sürprizle karşımıza çıkacak.

J.K. Rowling tarafından kaleme alınan Fantastic Beasts and Where to Find Them, 18 Kasım‘da gösterime başlayacak. Harry Potter hayranları tarafından merakla beklenen yapımda yeni kahramanımız Newt Scamander ile tanışacağız. Film beyaz perdeki yerini almadan önce Google bu büyülü dünyanın hayranlarını farklı bir şekilde sevindirmeye hazırlanıyor. Google ve Warner Bros. ortaklığı sayesinde akıllı telefonlarımız asaya dönüşüyor!

Yapılan açıklamaya göre Android kullanıcılarının sarf ettiği büyülü sözler cihazlar tarafından komut olarak algılanacak. Örneğin OK Google ile konuşmaya başladıktan sonra sözlerimize Lumos ile devam edersek telefonumuzun flaşı açılacak. Nox dediğimizde kapanacak. Silenco dediğimizdeyse telefon sessize alınacak.

Harry Potter dünyasını gerçek hayata taşıyan çalışma şimdiden büyük beğeni topladı. Ancak maalesef bu özellik sadece Android cihazlarda kullanılabilecek.