reklamı kapat

POPÜLER

Fantastik Canavarlar Nelerdir, Nerede Bulunurlar? gişede sağlam adımlarla ilerliyor

J.K.Rowling‘in kaleme aldığı Fantastik Canavarlar Nelerdir, Nerede Bulunurlar? kısa bir süre önce vizyona girdi. Gişede hızlı bir başlangıç yapan film başarılı ilerleyişini sürdürüyor.

Asıl adı Fantastic Beasts and Where to Find Them olan yapım J.K.Rowling‘in aynı isimli kitabına dayanıyor. Harry Potter‘ın ders kitabı gibi tasarlanan eserde büyülü dünyanın fantastik canavarları sıralanıyor. Rowling daha sonra bu kitabın yazarını kurgusal bir karaktere dönüştürdü. Eddie Redmayne’in hayat verdiği Newt Scamander, 1926’da New York‘a seyahat ediyor. İçi dışından büyük valizinde yaşayan canavarlardan bazıları firar ediyor. Newt da onları bir an önce yakalamak için uğraşıyor.

Daha önce Fantastik Canavarlar‘ın gişedeki açılışı 128.6 milyon dolar ile yaptığını duyurmuştuk. Aradan geçen bir haftanın ardından bu rakam 473.7 milyon dolara ulaştı. Bu kazancın 156 milyon doları Amerika’dan, 41.1 milyon doları Çin’den geldi. Japonya onları 15.5 milyon dolar ile takip etti.

Yönetmenliğini David Yates‘in yaptığı Fantastik Canavarlar Nelerdir, Nerede Bulunurlar? sinemalarda gösterilmeye devam ediyor. İkinci filmin ise 2018 yılında vizyona girmesi bekleniyor.