reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

Türkiye fiyatı ve tüm özellikleriyle yeni Citroen C3 [Video]

İlk olarak Haziran ayında tüm dünyanın karşısına çıkan yeni Citroen C3, ülkemiz fiyat ve donanım seçenekleriyle birlikte karşımızda.

Satışa sunulduğu 2002 yılından bu yana iki nesil boyunca segmentinin ilgi gören modellerinden olan Citroen C3 en yeni formuyla birlikte ilk olarak haziran ayında karşımıza çıkmıştı. Gerek iç gerekse dış olarak yenilenen tasarım diliyle karşımıza çıkan yeni C3’te, ailenin C4 Cactus versiyonunda karşımıza çıkan ve aracı darbelerden koruyan airbump teknolojisi bu farklı tasarımdaki dikkat çeken tasarım öğelerinin başında geliyor. İkinci nesil C3’ten daha uzun (toplamda 3.99 metre) ve 4 cm daha alçak olan yeni C3’ün bagaj hacmine baktığımızda 300 litrelik bir değerin kullanıcılara sunulduğunu görüyoruz. Yeni C3 için kişiselleştirilebilirlik açısından bir hayli zengin diyebiliriz. Tek bir araçta, birçok zevke göre çift renkli gövde seçeneği ve üç farklı tavan rengi alternatifi sunan C3’te, 9 farklı gövde rengiyle birlikte 36 farklı kombinasyon bulunuyor.

c3citroen4
Citroen aracın içerisindeki Apple CarPlay ve Android Auto destekli multimedya ekranın büyüklüğünü 7 inç olarak belirliyor. Bununla birlikte aracın içerisindeki en dikkat çeken ve C3’ün karakteristik özelliği olarak ConnectedCAM özelliği karşımıza çıkıyor. Otomotiv dünyasında ilk kez yeni C3’te kullanılan Citroën ConnectedCam teknolojisinde, GPS ve 16 GB dahili hafızaya sahip olan entegre kamera sistemi 120 derecelik açıyla tüm yolculuğu sürücünün gördüğü açıdan kayıt altına alıyor. Bu sistem yaşanabilecek kaza ve bunun gibi durumlarda hayati önem taşırken (Herhangi bir kaza riski halinde ise, sistem sensörleri sayesinde tehlikeyi kendisi algılayarak otomatik olarak kayıt almak için devreye giriyor. Kayıt; 30 saniye öncesi ve 60 saniye sonrası olacak şekilde 1.5 dakika boyunca devam ediyor. Bu videolar kaza sonrası kanıt olarak kullanılabiliyor.), dikiz aynasının altında yer alan düğmeye basılarak, sosyal ağlarda paylaşmak veya hatıra olarak saklamak amacıyla fotoğraf çekilebiliyor veya düğmeye basılı tutarak 20 saniyeye kadar video kaydı alınabiliyor. Sistem dahilinde yer alan kameranın değeriyse 2 megapiksel olarak belirleniyor. Bununla birlikte araç içerisinde yer alan Yokuş Kalkış Asistanı, Şeritten Ayrılma Uyarısı, Sürücü Yorgunluk Uyarısı, Hız Tabelalarını Algılama gibi sistemler sürücüye yardımcı opsiyonlar arasında yer alıyor.

c3citroen5
Yeni C3’te PureTech benzinli ve BlueHDi dizel motorlar ile birlikte sunuluyor. 1.2 litrelik üç silindirli PureTech motor 82 beygir güç üretirken, 1.6 litrelik dizel BlueHDi motor, 75 ve 100 beygirlik güç ve Stop & Start teknolojisine sahip iki versiyon olarak kullanıcılara sunuluyor. İlk aşamada sadece manuel şanzıman seçeneğiyle satışa sunulacak olan yeni Citroen C3, 52.250 TL‘den başlayan fiyatlarla satışa sunuluyor.

Yeni Citroen C3 detaylı fiyat listesi

LIVE 1.2 PURETECH 82HP BENZİN MANUEL 52.250 TL

FEEL 1.2 PURETECH 82HP BVM5 BENZİN MANUEL 57.300 TL

LIVE 1.6 BLUEHDI 75HP S&S BVM5 DİZEL MANUEL 61.450 TL

FEEL 1.6 BLUEHDI 75HP S&S BVM5 DİZEL MANUEL 66.400 TL

SHINE 1.6 BLUEHDI 100HP S&S BVM5 DİZEL MANUEL 69.350 TL

VİDEO

https://youtu.be/C4pJQ7wvirM