reklamı kapat

POPÜLER

2021 Citroen C3

2021 Citroen C3; üçüncü nesilden dikkat çeken üretim başarısı

2016 yılında pazara sunulan üçüncü neslin devamlılığı olan 2021 Citroen C3, ilk günden günümüze kadar tam 1 milyon üretim adedini geride bıraktı.

Advertisement

Citroën, sınıfının en sevilen modelleri arasında yer alan C3 ile önemli bir başarıya imza attı. İlk olarak pazara sunulduğu 2002 yılından günümüze toplam 4,5 milyon adet üretilen Citroën C3, 2016 yılında tanıtılan üçüncü nesil modeliyle de 1 milyon üretim adedini geride bıraktı. Bu rakamlarla Citroën’in dünya çapında en çok satan modeli haline gelen C3, aynı zamanda üçüncü nesliyle yeni bir tasarım yaklaşımına da öncülük etti ve markaya yeni bir ivme kazandırdı.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

2021 Citroen C3; üçüncü nesil Avrupa ülkelerinde en çok satanlar arasında

Başarısını her geçen yıl yeni tasarım ve donanım özellikleriyle daha da artıran çok yönlü şehir otomobili C3, Avrupa pazarında da kendi segmentinin en iyi yedi aracı arasındaki yerini aldı. 2020 yılında ise Citroën C3’ün güçlü yönleri, yapılan iyileştirmelerle daha da pekiştirildi. Bu kapsamda devreye alınan yeni ön tasarım, artırılmış konfor özellikleri, “Advanced Comfort” koltukları ve 97 farklı kişiselleştirme kombinasyonuyla günlük hayatı kolaylaştıran birçok modern donanım C3’e entegre edildi. Tüm bu geliştirmeler sonucunda ticari başarısını daha da artıran Citroën C3; geçtiğimiz yıl Fransa, İspanya, İtalya, Belçika, Portekiz, Danimarka, Slovakya ve Bulgaristan gibi önemli pazarlarda kendi segmentinde en çok satan üç model arasında yer aldı.

İlginizi çekebilir

Dördüncü nesil Skoda Fabia ile tanışma vakti