reklamı kapat

POPÜLER

Fantastik Canavarlar Nelerdir, Nerede Bulunurlar? gişede hızlı bir başlangıç yaptı

Harry Potter’ın büyülü dünyasına geri dönmemize vesile olan Fantastik Canavarlar Nelerdir, Nerede Bulunurlar? bu hafta vizyona girdi. J.K.Rowling‘in kaleme aldığı hikaye daha ilk günlerinde izleyicilerden yoğun ilgi gördü.

Orijinal ismi Fantastic Beasts and Where to Find Them olan yapım toplamda beş filmlik bir seri olarak izleyici karşısına çıkacak. Büyücülerin gizli dünyasında geçen bu yeni hikaye 1926 senesinde başlıyor. Fantastik canavarlara özel bir ilgisi olan Newt Scamander‘in yaşadıklarına odaklanıyor. Bu farklı karaktere de Oscar Ödüllü oyuncu Eddie Redmayne hayat veriyor. Ona Katherine Waterston, Alison Sudol, Dan Fogler, Samantha Morton, Ezra Miller, Colin Farrell gibi isimler eşlik ediyor.

Fantastik Canavarlar gişedeki ilk günlerinde 128.6 milyon dolar gişe hasılatı elde etti. Bu kazancın 75 milyon dolarıysa Amerika topraklarında elde edildi. Her ne kadar ABD kazançta büyük bir payı elinde bulundursa da, dünyanın her yerinden Harry Potter hayranlarının yeni seriye yoğun ilgi gösterdiği net bir şekilde belli oluyor. Üstelik yapımın ilerleyen günlerde çok daha fazlasını kazandırması bekleniyor.

Şimdilik ismi belli olmayan ikinci Fantastik Canavarlar Nelerdir, Nerede Bulunurlar? filmi David Yates tarafından yönetilecek ve 2018 yılında vizyona girecek.