reklamı kapat

POPÜLER

WhatsApp AI LOG Tasarım

WhatsApp, “görüntülü notlar” için özel bir kamera modu geliştiriyor

Dünyanın en popüler anlık mesajlaşma servisi olmaya devam eden WhatsApp, “görüntülü notlar” için özel bir kamera modu geliştiriyor.

WhatsApp içinde bir “görüntülü not” altyapısı bulunuyor. Bu konuda firma kendisi şunları aktarıyor: “WhatsApp’taki görüntülü not özelliği sayesinde doğrudan sohbet içinden anında kayıt yapabilir ve 60 saniye uzunluğuna kadar olan görüntülü notlar paylaşabilirsiniz. Bağlantıda kalmak için kısa bir görüntülü mesaj gönderebilirsiniz.” İşte bu özellik için özel bir kamera modu geliyor. WABetaInfo tarafından bulunan bu mod sayesinde görüntülü notlar doğrudan WhatsApp içindeki kamera arayüzü kullanılarak kaydedebilecek. Android ve iOS sürümlerinde test edilen altyapı, muhtemelen çok yakında kullanıma sunulacak. WhatsApp için yakında “Meta AI” altyapısından güç alan bir fotoğraf özelliği sunulacak. WABetaInfo tarafından bulunan bu yeni özellik sayesinde kişiler yükledikleri portre fotoğraflarını çok farklı şekillerde dönüştürebilecek. Örneğin üretken yapay zeka sayesinde kendinizi bir pilot, asker, prenses ya da uzaylı haline dönüştürebileceksiniz. Servis, bundan önceyse grup sohbetler için hazırlanan “etkinlik” özelliğini küresel olarak kullanıma sunmasıyla ses getirmişti.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Artık geniş çaplı olarak kullanılabilen özellik sayesinde kişiler dahil oldukları WhatsApp gruplarında kolaylıkla etkinlik oluşturabiliyor. Yeni özellik sayesinde ortak etkinlikleri organize ederek tüm grup üyelerine bildirmek kolaylaşıyor. Yakında medya yükleme durumlarını bildirim olarak göstereceği bulunan servis, WABetaInfo tarafından yapılan yeni keşiflere göre anlık video mesajlarına hızlı yanıt verme özelliğini de kullanıma sunmaya hazırlanıyor. Bunun için gelen paylaşımların yanına çekim için kullanılacak ufak bir kamera butonu dahil ediliyor.

WhatsApp güncellemeleri yanında bu da ilginizi çekebilir: Hyundai’den otomatik çalışan şarj robotu

İLGİLİ HABERLER