reklamı kapat

POPÜLER

WhatsApp AI LOG Tasarım

WhatsApp kanal yöneticileri artık başka bir kanaldaki güncellemeleri kendi kanallarına iletebiliyor

Dünyanın en popüler anlık mesajlaşma servisi olmaya devam eden WhatsApp, bu sefer kanallar altyapısında bir güncelleme gerçekleştirdi.

Bugün WhatsApp’ın resmi WhatsApp kanalı üzerinden yeni bir “kanallar” özelliği duyuruldu. Atılan adım kapsamında WhatsApp kanal yöneticileri artık başka bir kanaldaki güncellemeleri kendi kanallarına iletebiliyor. Bu faydalı işlemin nasıl yapıldığını buradaki resmi destek sayfasında açıklayan platform, süreçle alakalı olarak şu ek bilgilendirmeyi de yapıyor: “İletilen kanal güncellemelerinde “İletildi” etiketi bulunur. Böylece kanaldaki kişiler güncellemenin sizin tarafınızdan yazılmadığını, başka bir yerden geldiğini anlayabilir. İletilen güncellemelerde, güncellemenin ilk olarak paylaşıldığı kanalın bağlantısı da bulunur.” Bu aralar platform için sık sık yeni özellikler ortaya çıkıyor. Eğer bilmiyorsanız platformda bir “görüntülü not” altyapısı bulunuyor. Bu konuda firma kendisi şunları aktarıyor: “WhatsApp’taki görüntülü not özelliği sayesinde doğrudan sohbet içinden anında kayıt yapabilir ve 60 saniye uzunluğuna kadar olan görüntülü notlar paylaşabilirsiniz. Bağlantıda kalmak için kısa bir görüntülü mesaj gönderebilirsiniz.” İşte bu özellik için özel bir kamera modu geliyor. WABetaInfo tarafından bulunan bu mod sayesinde görüntülü notlar doğrudan uygulama içindeki kamera arayüzü kullanılarak kaydedebilecek.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Android ve iOS sürümlerinde test edilen altyapı, muhtemelen çok yakında kullanıma sunulacak. WhatsApp için yakında “Meta AI” altyapısından güç alan bir fotoğraf özelliği sunulacak. WABetaInfo tarafından bulunan bu yeni özellik sayesinde kişiler yükledikleri portre fotoğraflarını çok farklı şekillerde dönüştürebilecek. Örneğin üretken yapay zeka sayesinde kendinizi bir pilot, asker, prenses ya da uzaylı haline dönüştürebileceksiniz.

WhatsApp güncellemeleri yanında bu da ilginizi çekebilir: Hyundai’den otomatik çalışan şarj robotu

İLGİLİ HABERLER