reklamı kapat

POPÜLER

Telegram

Telegram için çok sayıda yeni özellik duyuruldu

Anlık mesajlaşma uygulaması pazarında WhatsApp’ın en büyük rakibi olan Telegram için 15’ten daha fazla yeni özellik kullanıma sunuldu.

Resmi blog sayfasında özet olarak, “Bu ay, önerilen kanallar, kendi profilinizi görüntüleme ve sayfanızda kanalınızı ve doğum gününüzü gösterme, grup yöneticileri için geliştirilmiş moderasyon araçları dahil olmak üzere 15’ten fazla yeni özelliği ekledik.açıklamasını geçen firma ekstra olarak şunları aktardı: “Arama arayüzüne yeni bir “Kanallar” sekmesi eklendi. Bu sekme, takip ettiğiniz kanalları gösterir. Sekmede ayrıca benzer konulara sahip önerilen kanallar listesi de bulunuyor, burada yeni içerik üreticilerini keşfedebilirsiniz. Ayarlarınızda artık diğer kullanıcılar tarafından profilinizin nasıl göründüğünü görebileceğiniz ve bilgilerinizi hızlıca düzenleyip değiştirebileceğiniz bir “Profilim” bölümü bulunmaktadır. Herkes profiline doğum gününü ekleyerek tüm kişilerinin ne zaman hediye getireceğini bilmesini sağlayabilir. Doğum gününüzde, profilinizi ziyaret eden herkes animasyonlu konfeti ve bol miktarda balonla karşılanır. Bir kanala sahipseniz, artık profil sayfanıza ekleyebilirsiniz. Bu, ziyaretçileri kişisel projenize, çevrimiçi portföyünüze veya şirket blogunuza tek dokunuşla gönderen biyografinizin üzerine en son gönderinin ayrıntılı bir ön izlemesini yerleştirir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Koleksiyonluk kullanıcı adlarına sahip olanlar, bu isimleri Telegram hesaplarına veya kanallarına bağlayabilir ve ek isimleri profil sayfasında listeleyebilirler. Birinin profilindeki bir koleksiyon kullanıcı adına veya anonim numaraya dokunulduğunda artık koleksiyon hakkında ne zaman ve ne kadara satın alındığı gibi ekstra bilgiler görüntüleniyor.

Arkadaşlarınızla buluşurken veya bir yolculuğa çıkarken, canlı konumunuzu bireysel kullanıcılarla veya tüm grup sohbetleri ile paylaşabilirsiniz. Bu, diğerlerinin yolculuğunuzu takip etmesine veya varışınızda bir uyarı ayarlamalarına olanak tanır. Artık mevcut paylaşılan konuma daha fazla zaman ekleyebilirsiniz. Arkadaşlarınızın ve ailenizin hareketlerinizi uzun süre takip etmesini istiyorsanız, konumunuzu onlarla süresiz olarak, siz kapatana kadar paylaşmak için yeni bir seçenek bulunuyor. Mesajlarınıza yapılan tepkiler için bildirimleri kontrol etmenizi sağlayan yeni ayarlar ekledik.

İletilen mesajlar artık, kimden iletildiklerinin profil resmini gösteriyor. Bu, onları sohbette daha tanınabilir kılıyor ve birden fazla yazarı olan iletilmemiş konuşmaları okumayı kolaylaştırıyor. Premium kullanıcılar artık anketlerde hareketli ve özel ifadeler kullanabilirler. Nihayet demokrasi, animasyonlu ördeklerin durağan kedilerden daha iyi olup olmadığına karar vermeye yardımcı olabilir.

Grup yöneticileri artık birkaç mesajı seçebilir ve aynı anda birden fazla moderasyon işlemi gerçekleştirebilir. Her kullanıcı ve işlem için bireysel geçişler içeren yeni bir menü ile verimliliği en üst düzeye çıkarabilirler. Menü, kullanıcıları hemen topluluktan yasaklamak yerine kullanıcı izinlerini kısıtlama seçeneklerine de sahiptir.

Son Hareketler bölümü, grup yöneticilerinin silinen veya düzenlenen mesajlar ve yönetici etkinliği gibi son 48 saat içinde sohbette gerçekleşen önemli olayları görüntülemesini sağlar. Bu güncellemeyle, son hareketler artık daha kompakt hale geldi ve aynı yönetici tarafından yapılan benzer eylemler bir araya gruplandırıldı. Yöneticiler ayrıca yanıtları ve son hareket mesajlarının hangi konulara ait olduğunu görebilirler.

Kanal yöneticileri artık tepkileri yönetmek için ekstra bir yola sahip. Yöneticiler, her gönderide olabilecek maksimum tepki türü sayısını belirleyerek işleri düzenli tutabilirler. Varsayılan olarak, Telegram Premium’a abone olmak kanallardaki reklamları gizler. Reklamlarınızı kontrol etmek veya kanalların ödüller kazanmasına yardımcı olmak istiyorsanız, Ayarlar > Telegram İşletme bölümünde reklamları göstermek için yeni bir geçiş düğmesi bulunmaktadır.

Hikayeleri görüntülerken, Premium kullanıcılar hikaye menüsünden Gizli Modu aktif hale getirerek son görüntülemelerini gizleyebilir ve görüntülemeleri sonraki 25 dakika boyunca gizlemeye devam edebilirler. Artık Gizli Modu sohbet listesinden de aktif hale getirebilirsiniz. Bunun için akışınızdaki bir hikayeye basılı tutun ve “Anonim Görüntüle” seçeneğini seçin. Bu, sizi bir saniyeliğine bile izleyiciler listesine eklemeden hikayeyi ve ayrıca Gizli Modu da açar.

Telegram’ın çok platformlu Desktop uygulaması artık web siteleri için Anında Görünüm’ü destekliyor. Böylece sayfayı ve tüm medyasını uygulamanızda sıfır yükleme süresi ile doğrudan açıyor. Kanal sahipleri için yeni bir ödül sistemi başlatıldı. Böylece kanal sahipleri, kanallarında gösterilen reklamlardan elde edilen gelirin %50’sini paylaşıyorlar. Fragment üzerinden para çekme işlemleri, uygun kanallar için kullanılabilir durumda ve bu işlemden ücret alınmıyor.”

Telegram güncellemeleri yanında bu da ilginizi çekebilir: İddialı AR gözlük Xiaomi Wireless AR Glass Discovery Edition

İLGİLİ HABERLER