reklamı kapat

POPÜLER

Telegram

Telegram için yılın son güncellemesi yapıldı

 - Güncelleme: 25 Aralık 2023 09:12

Dünyanın WhatsApp’tan sonra en çok kullanılan anlık mesajlaşma servislerinden Telegram için yılın son güncellemesi yapıldı.

Yayınlanan son güncelleme için şirket tarafından şu özet yapıldı: “Telegram’ın bu güncellemesinde, kanallar duvar kağıtları, durum ifadeleri ve profil logoları ayarlayabilir. Kullanıcılar kanal mesajlarını hikayelere yeniden gönderebilir, Telegram Premium aynı anda birden fazla kişiye verilebilir, hediyeler ek ödüller ve çok daha fazlasını içerebilir.” Telegram, spesifik olarak kanal görünümü özelleştirme özelinde şunları aktardı: “Kanallar artık abonelerden gelen destekler veya çekilişler. sayesinde seviye kazandıkça görünümlerini özelleştirebilirler. Kanal sahipleri artık mesajlarının rengine ek olarak, profil kapakları için bir renk ve logo seçebilir, bir durum ifadesi ve kanalı açan herkesin görebileceği bir duvar kağıdı ayarlayabilirler. Kanallar, durum ifadeleri için Telegram sanatçıları tarafından yapılan binlerce ifade arasından seçim yapabilir ve kanal adının yanına animasyonlu bir kardan adamdan şifreli bir sosisli sandviçe kadar her şeyi ekleyebilirler.”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Hikayelerde gönderi paylaşma özelinde, “Kanallardan gelen mesajlar artık hikayelere yeniden gönderilebilir. Bu özellik, mesajın taşıyabileceğiniz, yeniden boyutlandırabileceğiniz ve süsleyebileceğiniz bir kopyasını ekler. Hikayenizi görüntüleyen herkes, mesajı kendi kanalında açmak için dokunabilir. Yeniden gönderim; fotoğraflar, dosyalar ve hatta sesli veya görüntülü mesajlar gibi tüm mesaj türlerini destekler. Gelecek güncellemelerde, hikayelere yapılan yeniden paylaşımlar interaktif anketler gibi ek özellikler kazanacak.” açıklamasını geçen firma, Premium hediyeleri özelinde ise şunları aktardı:

“Arkadaşlarınızı tebrik etmek için artık Telegram Premium’u aynı anda birden fazla kişiye hediye edebilir ve bu yılki yeni yıl hediyelerini rekor sürede halledebilirsiniz. Ayarlardan, en fazla 10 kullanıcı seçebileceğiniz ve onlara tek dokunuşla Telegram Premium verebileceğiniz yeni bir “Premium Hediye Et” bölümü var. Bu kullanıcılardan biri hali hazırda Premium’a sahipse, daha sonra etkinleştirmek veya bir arkadaşına göndermek için hediyeyi kaydedebilirler.”

“Çekilişlere ev sahipliği yapan kanallar artık daha uzun bir süre belirleyebilir ve Burrito’lardan Bugattis’e kadar her şeyi çekilişle vermek için ek ödüller belirleyebilir.” diyen Telegram, ek olarak şunları paylaştı: “Kullanıcılar hikayelerini kimlerin görüntülediğini ve nasıl tepki verdiklerini zaten görebiliyor ve kanallar hikayelerinin nasıl performans gösterdiğini izlemek için ayrıntılı istatistikler alabiliyorlar. Bu güncelleme ile kanal yöneticileri artık hikayelerine gelen tepkileri görüntüleyebiliyor ve hem kullanıcılar hem de kanallar hikayelerini kimin yeniden yayınladığını görebiliyor.”

“Galerinizdeki fotoğraflar hikayelerin üstüne yerleştirilebilir ve artık evcil hayvanlarınızın, arkadaşlarınızın ve efsanevi eserlerin görüntülerinden arka planı kaldırabilirsiniz.” açıklamasını da geçen servis, inanılmaz şekilde sürekli olarak gelişiyor ve başlı başına devasa bir sosyal medya halini alıyor.

Telegram yanında bu da ilginizi çekebilir: Hyundai’den otomatik çalışan şarj robotu