reklamı kapat

POPÜLER

GTA VI (GTA 6) GTA IV GTA 5

GTA 5 için kaynak kodlarının açık olarak sızdığı iddia ediliyor

 - Güncelleme: 25 Aralık 2023 09:11

Rockstar Games sızıntılar ile gündemde kalmaya devam ediyor. Şimdi GTA 5 için kaynak kodlarının sızdığı iddia ediliyor.

Burada aktarıldığı kadarıyla GTA 5 oyunu için kaynak kodları açık şekilde sızdırılmış durumda. Daha önce spesifik olarak belirli kişilerin arasında dolandığı belirtilen kodlar, artık belirli konumlara erişimi olan herkese açık durumda ve bu durum Rockstar Games için tatil döneminde ciddi bir olumsuzluk anlamına daha geliyor. Oyunun temelindeki birçok detayı / bilgiyi / sistemi ortaya çıkaran bu kodların, oyunun online tarafına “hile” açısından ciddi bir olumsuz etki yaratması bekleniyor. Bu konuda Rockstar Games henüz bir açıklama yapmıyor ancak son dönemde art arda gelen sızıntılar, firmanın itibarını oldukça olumsuz etkiliyor. Biliyorsunuz son dönemde birçok oyun firması sızıntılar ve siber saldırılar ile gündemden düşmüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

GTA 5 bundan önce Elon Musk’ın bir açıklaması ile gündeme gelmişti. GTA6 fragmanı sonrasında Dan isimli bir kişi X platformu üzerinde hiçbir GTA oyununu oynamadığını belirten bir paylaşımda bulundu. Burada görebileceğiniz o paylaşıma Elon Musk’ın cevabı ise şu oldu: GTA’yı denedim ama suç işlemeyi sevmedim. GTA 5 açılış sahnesinde polis memurlarını vurmayı gerektiriyordu. Bunu yapamadım.” Oyun dünyasını yakından takip eden hatta X üzerinden canlı Diablo yayınları yapan Musk, görünüşe bakılırsa GTA serisinden içerisinde çok fazla ölüm olduğu için pek hoşlanmıyor.

Peki geçtiğimiz haftalarda inanılmaz ses getiren yeni GTA oyunu hakkında neler biliyoruz? Kaçıranlar için Vice City’ye geri döneceğimiz GTAVI için çıkış 2025 yılında yapılacak ve oyun ilk olarak PlayStation 5, Xbox Series X ile Xbox Series S oyun konsolları için yapılacak. Birbirine aşık iki ana karakteri merkeze alan yeni oyunda, “Bonnie and Clyde” tarzı, aksiyonu oldukça bol bir işleyiş karşımıza çıkacak.

Resmi olarak “Grand Theft Auto VI, Grand Theft Auto serisinin şimdiye kadarki en büyük ve en sürükleyici evriminde Vice City’nin neon ışıklı sokaklarına ve ötesine ev sahipliği yapan Leonida eyaletine gidiyor.” açıklaması yapılan oyun, çok iyi görünen grafiklere sahip ve firma tarafından “Sürükleyici yapıdaki hikaye odaklı açık dünya deneyiminde sınırları zorlayacak” cümlesiyle de öne çıkarılıyor. Oyun için çıkan ilk fragmanı hemen aşağıda izleyebilirsiniz:

GTA gelişmeleri yanında bu da ilginizi çekebilir: Vivo X Flip katlanabilir telefon modeli