reklamı kapat

POPÜLER

GTA VI

İddia: GTA VI (GTA 6) için çıkış 2024 yılında olmayabilir

Kısa süre önce resmi olarak doğrulandığı kadarıyla GTA VI (GTA 6) oyunu için resmi fragman aralık ayının başında geliyor. Peki oyunun kendisi ne zaman geliyor?

GTA VI (GTA 6) için çıkışın ne zaman olacağı henüz açıklanmadı. Bu bilginin resmi olarak aralık ayının başında paylaşılan fragmanın sonunda verilmesi bekleniyor, birçok farklı kaynak ise şu an yapımın 2024’ün ancak sonunda oynanabilir olacağını düşünüyor. Hatta sektörün içinden bazı kişiler, oyunun çıkıştan önce yüzde 90 ihtimalle erteleneceğini ve bundan dolayı da çıkışın 2025’in başına kalacağını düşünüyor. Rockstar Games’in geçmişte son dakikada aldığı bazı erteleme kararları bulunuyor, bu açıdan GTA VI (GTA 6) için 2025 olasılığı oldukça yüksek tahminleri yapılıyor. Oyun hakkında geçtiğimiz günlerde Sam Houser tarafından yapılan açıklama ise eğer kaçırdıysanız şöyle olmuştu: “Önümüzdeki ay Rockstar Games’in 25. Yıldönümü. Oyuncularımızın inanılmaz desteği sayesinde gerçekten tutkuyla bağlı olduğumuz oyunları yaratma fırsatına sahip olduk. Sizler olmadan bunların hiçbiri mümkün olmazdı ve bu yolculuğu bizimle paylaştığınız için hepinize çok minnettarız. Rockstar Games 1998 yılında oyunlarının kültür için diğer eğlence biçimleri kadar önemli hale gelebileceği fikri üzerine kuruldu ve bu evrimin bir parçası olma çabamızla seveceğiniz oyunlar yarattığımızı umuyoruz. Aralık ayı başında, bir sonraki Grand Theft Auto için ilk fragmanı yayınlayacağımızı bildirmekten büyük heyecan duyuyoruz.”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Çok merak edilen GTA 6 hakkında Jason Schreier tarafından daha önce de önemli bilgiler verilmişti. Şirket içerisindeki çalışma ortamında yapılan önemli değişimler ve pandemi nedeniyle geliştirme sürecinin beklenenden daha yavaş ilerlediği aktarılan oyunda, GTA tarihinde ilk defa oynanabilir bir Latin kökenli kadın karakter olacak.

Söylendiği kadarıyla yapımda Bonnie & Clyde efsanesinden esinlenilerek iki farklı ana karakter karşımıza çıkacak. Aralarında bir duygusal bağ olması beklenen kadın ve erkek karakterlerin etrafına kurulan aksiyon dolu senaryo, Miami ve çevresinde işlenecek.

Daha önce ortaya atılan iddialarda, yeni oyun diğer sürümlerden farklı olarak zaman içinde genişleyebilir bir yapıda olacak da denilmişti. O zaman oyun dünyası çıkış sonrasında eklenecek yeni haritalar ile gittikçe büyütülecek denilmişti ancak son aşamada bu konuda nasıl bir karara varıldı halen tam olarak netleşmiş değil.

GTA VI (GTA 6) detayları yanında bu da ilginizi çekebilir: Vivo X Flip katlanabilir telefon modeli