reklamı kapat

POPÜLER

GTA VI (GTA 6) LOG Tasarım

Onaylandı: “GTA VI (GTA 6) için resmi fragman aralık ayının başında geliyor”

 - Güncelleme: 08 Kasım 2023 16:14

Artık resmi olarak doğrulandığı kadarıyla GTA VI (GTA 6) oyunu için resmi fragman aralık ayının başında geliyor.

Oyun dünyasının en sağlam kaynaklarından olan Bloomberg gazetecisi Jason Schreier, sabah saatlerinde Rockstar Games’in GTA VI (GTA 6) oyununu bu hafta içerisinde tanıtacağını, oyun için ilk tanıtım videosunun ise aralık ayında paylaşılacağını iddia etmişti. Bu konu dakikalar önce sayfanın altındaki paylaşım ile onaylandı, fragmanın aralık ayının başında resmi olarak yayınlanacağı duyuruldu. Direkt olarak Sam Houser tarafından yapılan açıklama şöyle oldu: “Önümüzdeki ay Rockstar Games’in 25. Yıldönümü. Oyuncularımızın inanılmaz desteği sayesinde gerçekten tutkuyla bağlı olduğumuz oyunları yaratma fırsatına sahip olduk. Sizler olmadan bunların hiçbiri mümkün olmazdı ve bu yolculuğu bizimle paylaştığınız için hepinize çok minnettarız. Rockstar Games 1998 yılında oyunlarının kültür için diğer eğlence biçimleri kadar önemli hale gelebileceği fikri üzerine kuruldu ve bu evrimin bir parçası olma çabamızla seveceğiniz oyunlar yarattığımızı umuyoruz. Aralık ayı başında, bir sonraki Grand Theft Auto için ilk fragmanı yayınlayacağımızı bildirmekten büyük heyecan duyuyoruz.”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

2024 içerisinde, yüksek ihtimalle 2024’ün ikinci çeyreğinde oynanabilir olacak yapım, büyük olasılıkla ilk aşamada sadece konsollara çıkacak, 2025 yılında PC dünyasına da dahil olacak. Çok merak edilen GTA 6 hakkında Jason Schreier tarafından daha önce de önemli bilgiler verilmişti. Şirket içerisindeki çalışma ortamında yapılan önemli değişimler ve pandemi nedeniyle geliştirme sürecinin beklenenden daha yavaş ilerlediği aktarılan oyunda, GTA tarihinde ilk defa oynanabilir bir Latin kökenli kadın karakter olacak.

Söylendiği kadarıyla yapımda Bonnie & Clyde efsanesinden esinlenilerek iki farklı ana karakter karşımıza çıkacak. Aralarında bir duygusal bağ olması beklenen kadın ve erkek karakterlerin etrafına kurulan aksiyon dolu senaryo, Miami ve çevresinde işlenecek.

Daha önce ortaya atılan iddialarda, yeni oyun diğer sürümlerden farklı olarak zaman içinde genişleyebilir bir yapıda olacak da denilmişti. O zaman oyun dünyası çıkış sonrasında eklenecek yeni haritalar ile gittikçe büyütülecek denilmişti ancak son aşamada bu konuda nasıl bir karara varıldı halen tam olarak netleşmiş değil.

GTA VI (GTA 6) detayları yanında bu da ilginizi çekebilir: Vivo X Flip katlanabilir telefon modeli