reklamı kapat

POPÜLER

GTA 6 GTA VI

İlk GTA VI (GTA 6) fragmanı YouTube’da rekor kırdı

 - Güncelleme: 06 Aralık 2023 08:36

Merakla beklenen GTA VI (GTA 6) için çıkan ilk resmi tanıtım fragmanı, çok da sürpriz olmayacağı üzere bir YouTube rekoru kırdı.

GTA VI (GTA 6) için yaşanan sızıntı nedeniyle beklenenden daha erken yayınlanan ilk fragman sadece 22 saat içinde 85 milyon kez izlenerek, YouTube’da MrBeast’in elinde bulunan “24 saat içinde en çok izlenen video” rekorunu kırmayı başardı. 6 Aralık sabahında 100 milyon izlenmeye oldukça yaklaşan video, oyun dünyasının 2023’teki en büyük içeriği olmayı başarmış durumda. Hatırlamak adına Vice City’ye geri döneceğimiz GTA VI (GTA 6) için çıkış 2025 yılında yapılacak, tahmin edildiği gibi oyun ilk olarak PlayStation 5 ve Xbox Series X ile Xbox Series S oyun konsollarına gelecek. Yani oyun 2025 yılında PC’ye gelmeyecek. Bunu daha önce de yapan Rockstar Games (GTA V önce konsola daha sonra PC’ye çıkmıştı. Firma bu sayede oyunu birçok kişiye iki defa satmayı başardı.), oyunu PC’ye yüksek ihtimalle 2026’nın başında getirecek. Yukarıdaki fotoğrafta gördüğünüz iki ana karakteri merkeze alan yeni oyunda, “Bonnie and Clyde” tarzı, aksiyonu oldukça bol bir işleyiş karşımıza çıkacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Resmi olarak “Grand Theft Auto VI, Grand Theft Auto serisinin şimdiye kadarki en büyük ve en sürükleyici evriminde Vice City’nin neon ışıklı sokaklarına ve ötesine ev sahipliği yapan Leonida eyaletine gidiyor.” açıklaması yapılan oyun, sürpriz olmayacağı üzere oldukça iyi görünen grafiklere sahip ve firma tarafından “Sürükleyici yapıdaki hikaye odaklı açık dünya deneyiminde sınırları zorlayacak” cümlesiyle de öne çıkarılıyor. Serinin en son oyunu olan GTA V ile bugüne kadar 190 milyondan fazla sattıklarını aktaran Rockstar Games, oyun dünyasının en önemli isimlerinden olmayı sürdürüyor.

GTA VI (GTA 6) fragmanı yanında bu da ilginizi çekebilir: Vivo X Flip katlanabilir telefon modeli