reklamı kapat

POPÜLER

Twitch Turbo LOG Tasarım

Twitch, Güney Kore operasyonunu sonlandırıyor

Bugün gerçekten sürpriz bir gelişme gündeme geldi. Buna göre Twitch, Güney Kore operasyonunu sonlandırıyor.

Canlı yayın tarafının lideri olmayı sürdüren Twitch platformunun CEO’su Dan Clancy, bu konuda resmi olarak şunları aktardı: “Kore’deki Twitch hizmetlerimizi 27 Şubat 2024 tarihinde sonlandırmak gibi zor bir karar aldığımızı bu sabah Kore’deki topluluğumuzla üzülerek paylaştım. Bunun son derece hayal kırıklığı yaratan bir haber olduğunu anlıyoruz. Dolayısıyla size bu zor kararı alma sebebimizi ve bu karardan etkilenen üyelerimizi nasıl desteklemeyi planladığımızı açıklamak istiyoruz. Esasen Twitch’in Kore’de faaliyet göstermesi aşırı derecede maliyetli ve Kore’deki hizmetlerimizi sürdürmenin yolunu bulabilmek amacıyla bu maliyetleri azaltmak için büyük çaba gösterdik. Önce kaynak kalitesi için eşler arası (peer-to-peer) modelini denedik. Ardından kaynak kalitesini en yüksek 720p olacak şekilde sınırladık. Bu çabalarımız sonucunda maliyetleri düşürmemize rağmen Kore’deki ağ ücretlerimiz halen çoğu ülkedekinden 10 kat daha yüksek. Twitch, Kore’deki faaliyetlerini yürütürken yüksek bir zarara uğruyor ve ne yazık ki hizmetlerimizi bu ülkede sunmanın daha sürdürülebilir bir yolu yok.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Bunun tekil bir durum olduğunu tüm küresel topluluklarımıza açıkça belirtmek istiyoruz. Kore’deki işletme ücretleri diğer ülkelere kıyasla çok daha yüksek olup bu zorluğu uzun bir süredir açık sözlülükle dile getiriyoruz. Kore’deki Twitch yayıncılarının topluluklarını oluşturmaya büyük bir süre ve çaba harcadıklarını biliyoruz. Bu toplulukların Twitch’te olmasa bile kendilerine yeni bir yer bulmalarına yardımcı olmayı planlıyoruz.

Kore’deki Twitch yayıncılarının topluluklarını Kore’deki başka canlı yayın hizmetlerine taşımalarına yardım etmek üzere çalışmalar yapacağız. Geçiş konusunda yardım almak için canlı yayın hizmeti sağlayıcılarının birkaçıyla iletişim kurmaya başladık ve görüşmelerimiz ilerledikçe Twitch’in Kore’deki faaliyetlerine son vermesinden etkilenen yayıncıları haberdar edeceğiz.

Bunun bizim için alması çok zor ve hayal kırıklığı yaratan bir karar olduğunu tekrar vurgulamak isterim. Kore piyasası ve Kore’deki izleyiciler, uluslararası e-sporlar topluluğu içinde her zaman özel bir rol oynadı ve oynamaya devam edecek. Onların Twitch’te oluşturdukları topluluklar için son derece minnettarız.

Daha fazla bilgi almak için lütfen yardım makalemizi okuyun veya topluluğun sorularını yanıtlayacağımız canlı yayınımıza katılın. Bugün, 6 Aralık, Kore saatiyle 09.30’da (Türkiye’de 6 Aralık, 03.30’da) /TwitchKR hesabından Kore topluluğumuz için bir canlı yayın yapacağız. Diğer topluluklarımızın bu karar ve diğer konularla ilgili sorularını yanıtlamak için bugün, 6 Aralık, Kore saatiyle 11.00’da (Türkiye’de 6 Aralık, 05.00’da) /Twitch hesabında başka bir canlı yayınımız daha olacak.”

Twitch yanında bu da ilginizi çekebilir: Vivo X Flip katlanabilir telefon modeli

İLGİLİ HABERLER