reklamı kapat

POPÜLER

GTA 6 GTA VI

Büyük GTA VI sızıntısını yapan genç ömür boyu hapis cezasına çarptırıldı

 - Güncelleme: 21 Aralık 2023 23:02

Bugün öğrendiğimiz kadarıyla büyük GTA VI (GTA 6) sızıntısını yapan genç ömür boyu hapis cezasına çarptırıldı.

BBC’nin haberine göre GTA VI (GTA 6) görüntülerinin sızdırılmasında kritik rol oynayan 18 yaşındaki Lapsus$ hacker’ı Arion Kurtaj, bir hastane hapishanesinde kalmak üzere ömür boyu hapis cezasına çarptırıldı. İngiliz yargıçlar, Arion Kurtaj’ın hala siber suça meyilli olduğu kanaatine vardı ve bu bağlamda kamu için yüksek risk oluşturduğuna inandıkları Kurtaj’ı demir parmaklıkların arkasında tutma kararı aldı. Yapılan açıklamaya göre Kurtaj bir otel odasında kalırken sadece Amazon Fire Stick, akıllı telefon, klavye ve fare kullanarak Rockstar Games’e saldırmış ve şaşırtıcı şekilde bulduğu açık / açıklar üzerinden görüntü elde etmeyi başarmıştı. Kurtaj bu saldırılarda tek başına çalışmıyordu ve Rockstar Games yanında Uber ve Nvidia gibi başka şirketleri de hedef almıştı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

GTA VI (GTA 6) için yaşanan sızıntı (Yukarıdaki olaydan farklı bir sızıntı) nedeniyle beklenenden daha erken yayınlanan ilk fragman kaçıranlar için sadece 22 saat içinde 85 milyon kez izlenerek, YouTube’da MrBeast’in elinde bulunan “24 saat içinde en çok izlenen video” rekorunu kırmayı başardı. 6 Aralık sabahında 100 milyon izlenmeye oldukça yaklaşan, şu an 155 milyonu geride bırakmış olan fragman, oyun dünyasının 2023’teki en büyük içeriği olmayı başarmış durumda.

Hatırlamak adına Vice City’ye geri döneceğimiz GTA VI (GTA 6) için çıkış 2025 yılında yapılacak, tahmin edildiği gibi oyun ilk olarak PlayStation 5 ve Xbox Series X ile Xbox Series S oyun konsollarına gelecek.

Yani oyun 2025 yılında PC’ye gelmeyecek. Bunu daha önce de yapan Rockstar Games (GTA V önce konsola daha sonra PC’ye çıkmıştı. Firma bu sayede oyunu birçok kişiye iki defa satmayı başardı.), oyunu PC’ye yüksek ihtimalle 2026’nın başında getirecek. Yukarıdaki fotoğrafta gördüğünüz iki ana karakteri merkeze alan yeni oyunda, “Bonnie and Clyde” tarzı, aksiyonu oldukça bol bir işleyiş karşımıza çıkacak.

Resmi olarak “Grand Theft Auto VI, Grand Theft Auto serisinin şimdiye kadarki en büyük ve en sürükleyici evriminde Vice City’nin neon ışıklı sokaklarına ve ötesine ev sahipliği yapan Leonida eyaletine gidiyor.” açıklaması yapılan oyun, sürpriz olmayacağı üzere oldukça iyi görünen grafiklere sahip ve firma tarafından “Sürükleyici yapıdaki hikaye odaklı açık dünya deneyiminde sınırları zorlayacak” cümlesiyle de öne çıkarılıyor.

GTA VI (GTA 6) gelişmeleri yanında bu da ilginizi çekebilir: Vivo X Flip katlanabilir telefon modeli

İLGİLİ HABERLER