reklamı kapat

POPÜLER

GTA 6 GTA VI

GTA VI gündemden düşmezken, GTA V satışları 200 milyonu geride bıraktı

 - Güncelleme: 22 Mayıs 2024 08:41

Merakla beklenen GTA VI (GTA 6) için çıkışın 2025 sonbaharında yapılacağı aktarılıyor, bu sefer GTA V satmaya devam ediyor.

Yapılan yeni paylaşımlara göre GTA V satışları 200 milyonu geride bıraktı. Bu konuda en son resmi paylaşım 190 milyonda yapılmıştı, son aşamada GTA serisinin toplam satışı ise 425 milyonu geride bıraktı. Toplam satışın yüzde 47’sini tek başına GTA V oluştururken, bu sıralar elbette GTA VI (GTA 6) gündemden düşmüyor. Birçok kişi GTA VI (GTA 6) için çıkışın 2025’in sonunda yapılacağını düşünüyordu, firmanın bir finansal raporu ise oyunun 2025’in ilk çeyreğinde çıkacağına işaret ediyordu. Fakat geçtiğimiz hafta yapılan resmi açıklama ile çıkışın direkt olarak 2025 sonbaharında olacağı doğrulandı. Hatırlamak adına Vice City’ye geri döneceğimiz GTA VI (GTA 6) oyunu ilk olarak PlayStation 5 ve Xbox Series X ile Xbox Series S oyun konsollarına gelecek. Yani oyun çok yüksek ihtimalle 2025 yılında PC’ye gelmeyecek. Bunu daha önce de yapan Rockstar Games (GTA V önce konsola daha sonra PC’ye çıkmıştı. Firma bu sayede oyunu birçok kişiye iki defa satmayı başardı.), oyunu PC’ye büyük ihtimalle 2026’nın başında getirecek. Yukarıdaki fotoğrafta gördüğünüz iki ana karakteri merkeze alan yeni oyunda, “Bonnie and Clyde” tarzı, aksiyonu oldukça bol bir işleyiş karşımıza çıkacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Resmi olarak “Grand Theft Auto VI, Grand Theft Auto serisinin şimdiye kadarki en büyük ve en sürükleyici evriminde Vice City’nin neon ışıklı sokaklarına ve ötesine ev sahipliği yapan Leonida eyaletine gidiyor.” açıklaması yapılan oyun, sürpriz olmayacağı üzere oldukça iyi görünen grafiklere sahip ve firma tarafından “Sürükleyici yapıdaki hikaye odaklı açık dünya deneyiminde sınırları zorlayacak” cümlesiyle de öne çıkarılıyor.

GTA V yanında bu da ilginizi çekebilir: Vivo X Flip katlanabilir telefon modeli

İLGİLİ HABERLER