reklamı kapat

POPÜLER

Polestar Phone

Polestar imzalı özel akıllı telefon ortaya çıktı [Video]

Geçtiğimiz aylarda resmi olarak tanıtımı yapılan elektrikli Polestar 4 ile özel bir akıllı telefon çıkarılacağı da aktarılmıştı.

Otomobil alanında gerçekten inanılmaz büyük bir isim olan Çin merkezli Geely, geçtiğimiz yıl gelen bilgiler üzerinden öğrendiğimiz kadarıyla telefon pazarında da pay sahibi olmak istiyor. O zaman konu hakkında yapılan açıklamada süreç için yeni bir şirket kurulacak ve bu şirketin ilk telefonları 2023 yılında pazara sunulacak bilgisi verilmişti. Elindeki büyük maddi güç ile ilk telefonunu pazara sunmakta zorluk çekmesi olması olmayan firma, daha sonra yaptığı yatırımla Çinli telefon üreticisi Meizu’nun yeni sahibi olmuştu. İşte bunun üzerinden yeni elektrikli model Polestar 4 ile beraber araca özel bir akıllı telefon satılacağı açıklandı. Volvo gibi Geely çatısı altında olan Polestar, kendi markasını taşıyacak bu telefonun araç ile derin bir entegrasyon sunacağını belirtiyor. Merak uyandıran bu telefon (Adı Polestar Phone olarak geçiyor) için tasarım bugün yukarıdaki video ile beraber görücüye çıkarıldı, bu sayede cihaz için beklentileri aşan sade ve modern bir tasarımın hazırlandığı görüldü.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

İnce çerçeveleri, köşeli yapısı, ciddi bir çıkıntıya sahip olan ve tek tek konumlandırılan üçlü arka kamerası ile beraber çok dikkat çekecek gibi duran Android işletim sistemli akıllı telefonun, yıl sonunda satışa çıkarılacak aracın anahtarı olarak görev yapacağı ve çok sayıda uzaktan kontrol özelliği getireceği tahmin ediliyor. Polestar 4 modelini kısaca teknik olarak hatırlarsak, araç 102 kWh batarya paketi ile 600 km menzil vadeden “Long Range Single Motor” versiyonu ile 272 beygir güç ve 343 Nm tork getiriyor.

Long Range Dual Motor” versiyonu, çift elektrik motoru ile toplam 544 beygir güç ve 686 Nm tork sunuyor. Bu versiyon için açıklanan menzil ise 560 km seviyesinde yer alıyor. Çift motorlu versiyon için açıklanan 0-100 km/s değeri 3,8 saniyede yer alırken, tüm versiyonlar 200 kW DC ve 22 kW AC hızlı şarj desteğini taşıyor.

Polestar 4 yanında bu da ilginizi çekebilir: Hızlı yürümeniz için tasarlanan ilginç ürün: Moonwalkers