reklamı kapat

POPÜLER

GTA 6 GTA VI

Rockstar Games, GTA VI (GTA 6) için çalışanları ofiste istiyor

Rockstar Games, bugün gelen bilgilere göre GTA VI (GTA 6) için çalışanları ofiste istiyor. Firma oyunu 2025 yılında çıkarmayı hedefliyor.
Son dönemde yaşanan çok büyük sızıntılar ile kötü zamanlar geçiren Rockstar Games, hem bunun etkisiyle hem de GTA VI (GTA 6) için konulan hedeflere ulaşmak adına çalışanlarının (Herkes değil) beş gün boyunca işe gelmesini istiyor. Şirketin bu bağlamda nisan ayından itibaren çalışanlardan haftada beş gün ofise dönmelerini isteyeceği aktarılıyor, şu an bundan birçok çalışanın hiç memnun olmadığı belirtiliyor. Birçok kişi GTA VI (GTA 6) için çıkışın 2025’in sonunda yapılacağını düşünüyor ancak firmanın bir finansal raporu oyunun 2025’in ilk çeyreğinde çıkacağına işaret ediyor. Take-Two’nun 31 Mart’ta sona erecek 2025 mali yılına ilişkin finansal beklentisi, ortaya çıktığı kadarıyla tam 8 milyar dolar seviyesinde ve şirketin elinde bu geliri yeni GTA haricinde sağlayacak bir oyun bulunmuyor. Elbette planlar değişebilir ancak firma üzerinde uzun zamandır çalıştığı oyunu şimdilik 2025’in başında çıkarmayı planlıyor gibi görünüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Hatırlamak adına Vice City’ye geri döneceğimiz GTA VI (GTA 6) oyunu ilk olarak PlayStation 5 ve Xbox Series X ile Xbox Series S oyun konsollarına gelecek. Yani oyun çok yüksek ihtimalle 2025 yılında PC’ye gelmeyecek. Bunu daha önce de yapan Rockstar Games (GTA V önce konsola daha sonra PC’ye çıkmıştı. Firma bu sayede oyunu birçok kişiye iki defa satmayı başardı.), oyunu PC’ye yüksek ihtimalle 2026’nın başında getirecek. Yukarıdaki fotoğrafta gördüğünüz iki ana karakteri merkeze alan yeni oyunda, “Bonnie and Clyde” tarzı, aksiyonu oldukça bol bir işleyiş karşımıza çıkacak.

Resmi olarak “Grand Theft Auto VI, Grand Theft Auto serisinin şimdiye kadarki en büyük ve en sürükleyici evriminde Vice City’nin neon ışıklı sokaklarına ve ötesine ev sahipliği yapan Leonida eyaletine gidiyor.” açıklaması yapılan oyun, sürpriz olmayacağı üzere oldukça iyi görünen grafiklere sahip ve firma tarafından “Sürükleyici yapıdaki hikaye odaklı açık dünya deneyiminde sınırları zorlayacak” cümlesiyle de öne çıkarılıyor.

GTA VI (GTA 6) fragmanı yanında bu da ilginizi çekebilir: Vivo X Flip katlanabilir telefon modeli

İLGİLİ HABERLER