reklamı kapat

POPÜLER

Telegram

Telegram için geliştirilen yeni özellikler duyuruldu

WhatsApp’ın en büyük rakibi konumunda bulunan servis Telegram, bugün geliştirdiği yeni özellikleri duyurdu.

Bu konuda bir açıklama yayınlayan firma, yeni özellikler hakkında şunları aktardıBugünkü güncelleme, takip ettiklerinize benzer kanalları bulmanızı, arkadaşlarınızdan ve kanallardan hikayeleri yeniden yayınlamanızı ve hikayelere görüntülü mesajlar eklemenizi sağlıyor. Ayrıca profil renkleri, her iki taraf için duvar kağıtları, hikaye istatistikleri ve kanallar için özel tepkiler, herkes için sesli transkripsiyon ve çok daha fazlasını ekledik. Yüz milyonlarca kişi, en son haberleri, içeriği ve altı parmaklı kedilerin yapay zeka tarafından üretilen resimlerini takip etmek için Telegram kanallarını takip ediyor. Kanalları keşfetmeyi kolaylaştırmak için, bir kanala katıldığınızda, artık aynı konuyla ilgili benzer genel kanalların bir listesini göreceksiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

-Arkadaşlarınızdan ve favori kanallarınızdan hikayeleri sayfanızda yeniden yayınlayabilir, sadece iki dokunuşla kitlelerinizi artırabilirsiniz. Bir hikayeyi yeniden paylaşmak, yeniden paylaşımınız için ayrı bir görünürlük ayarı ile birlikte metin, ses ve hatta video yorumu gibi ekstra içerik eklemenize olanak tanır.

-Bir hikaye yayınlarken, artık yorum yazmak veya sadece bir yüz oluşturmak için bir görüntülü mesaj ekleyebilirsiniz. Görüntülü mesajlar yeniden boyutlandırılabilir ve ekranda hareket ettirilebilir, ayrıca herhangi bir karede başlamak veya bitmek için zaman ekseni boyunca hareket ettirilebilir. Yaratıcı olasılıklar, bir fotoğrafa arka plan hikayesi vermekten kendinizle farklı karakterler olarak bir video sohbeti oluşturmaya kadar sonsuzdur.

-Önceki güncellememiz, Premium kullanıcılarının adları, gönderdikleri bağlantılar ve mesajlarına verilen yanıtlar için bir renk seçmelerine olanak tanıyordu. Bugünden itibaren Telegram Premium, sayfayı öne çıkarmak için profiliniz için logolarla eşsiz bir renk kombinasyonu ayarlamanıza da olanak tanıyor.

-Herkes farklı temalar ve favori fotoğraflarınız ile her konuşmayı daha etkileyici hale getiren bireysel sohbetler için özel duvar kağıtları ayarlayabilir. Artık Premium kullanıcılar her iki taraf için bir duvar kağıdı ayarlayarak hem kendileri hem de sohbet partnerleri için aynı görünümü uygulayabilirler.

-2022’den bu yana Premium kullanıcılar sesli ve görüntülü mesajları yazıya dökerek ne söylendiğini hızlı bir şekilde görebiliyor ve hatta farklı dillerdeki sesleri tercüme edebiliyorlar. Bu güncelleme ile tüm kullanıcılar haftada en fazla 2 mesajı metne dönüştürebilir, bunu denemek için →A simgesine dokunmanız yeterlidir.

-Hikaye yayınlayabilen kanallar artık erişimlerini ve performanslarını izlemek için detaylı grafiklerle hikaye görüntülemeleri, paylaşımlar ve tepkiler için istatistikleri görebilirler.

-Kanal yöneticileri tepkileri yönetmek için belirli ifadeleri ekleyebilecekleri veya kaldırabilecekleri yeni bir arayüze sahipler. Standart tepkilere ek olarak, kanallar sahip oldukları her seviye için 1 özel tepki alarak özel ifade de ekleyebilirler.

-Tüm Telegram uygulamaları artık “`kod biçimlendirme“` ile gönderilen mesajlarda kullanılan kodlama dilini tespit edebiliyor, böylece sonunda Java ve C# arasındaki farkı görebilirsiniz.”

Telegram yenilikleri yanında bu da ilginizi çekebilir: Vivo X Flip katlanabilir telefon modeli

İLGİLİ HABERLER