reklamı kapat

POPÜLER

Threads LOG Tasarım

Threads için sunulan yeni “arama” altyapısı herkese açıldı

Instagram’ın X (Twitter) rakibi uygulaması Threads için önemli bir “arama” eksiği kısa süre önce kapatılmıştı. Şimdi genel çıkış yapıldı.

Threads platformu için kısa süre önce en büyük eksikler arasında görülen “web sürümü” çıkarılmıştı. Daha sonra ise gerçekten işlevsel arama sistemi test edilmeye başlanmıştı. Uygulamada şimdiye kadar bir arama sistemi bulunuyordu ancak bu sistem sonuç olarak sadece kullanıcıları gösteriyordu. Geçtiğimiz ay test edilmeye başlanan ve kısa süre önce İngilizce ve İspanyolca konuşulan ülkelerin çoğunda kullanıma sunulan yeni arama sistemi ise direkt olarak platformda atılan herkese açık paylaşımları odak noktaya alıyor. Artık küresel olarak herkese açılan altyapı sayesinde örneğin “Futbol” arama terimi üzerinden, Threads içerisindeki futbol kelimesinin geçtiği tüm paylaşımlar görülebiliyor, buna birçok kişiyi çok memnun ediyor. Konu hakkında yaptığı açıklamada şirket, “Topluluğun geri bildirimlerini aktif olarak dinliyor ve arama deneyimini iyileştirmek için daha fazla özellik üzerinde çalışıyoruz” diyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Süreç hakkında Meta şirketinin başındaki ise Mark Zuckerberg ise kısaca, “Heyecanlanın çünkü arama Threads’e geliyor” açıklamasını yapmıştı. Gerçekten devasa büyük bir kullanıcı patlaması gördükten sonra inanılmaz bir hızla yere çakılan uygulamanın eksiklerini kapatmak adına ciddi bir çalışma yapan ve büyük bir kadro oluşturan Instagram, ana uygulamayı geliştirme adına da planlar yapıyor. Bugün duyduğumuz kadarıyla uygulamanın önümüzdeki ay Avrupa çıkışı da planlanıyor.

Threads gelişmeleri yanında bu da ilginizi çekebilir: Vivo X Flip katlanabilir telefon modeli

İLGİLİ HABERLER