reklamı kapat

POPÜLER

Xiaomi, akıllı telefonlarına bir “reklamları devre dışı bırakma” butonu ekleyecek

 - Güncelleme: 05 Temmuz 2024 17:48

Xiaomi, akıllı telefonlarına bir “reklamları devre dışı bırakma butonu” ekleyecek. Firma bunun için HyperOS’te testler yapmaya başladı.

Xiaomi imzalı akıllı telefonlarda uzun zamandır yerleşik reklamlar bulunuyor. Bu reklamların ürünlerin ve servislerin geliştirilmesine yardımcı olduğunu belirten şirket, tepki çeken bu altyapı için yakında önemli bir adım atacak gibi görünüyor. Ortaya çıktığı kadarıyla şirket akıllı telefonlarına bir reklamları devre dışı bırakma butonu ekleyecek. Bu sayede sadece tek bir buton kullanılarak sistemdeki tüm yerleşik reklamlar kapatılabilecek, bu işlem yüksek ihtimalle yeni bir Xiaomi akıllı telefon satın alanların yapacağı ilk şeylerden olacak. Bundan önce Xiaomi 15 ve 15 Pro için elde edilen yeni teknik detaylar ses getirmişti. Ekim ayında lanse edilmeleri beklenen telefonlardan Xiaomi 15 Pro, yeni sızıntıya göre 50 megapiksel çözünürlüğe ve oldukça büyük boyutlu bir sensöre sahip ana kamera ile gelecek. Bu kamerada şirketin ilginç olarak değişken değil sabit diyafram kullanacağı belirtiliyor. 14 Pro’da değişken diyafram kullanan şirket, bunu yeni modelden kaldıracak ancak iddiaya göre yüksek ışık girişine izin verecek düşük değerli tek bir diyafram açıklığı sunacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

50 megapiksel çözünürlükte bir 3x periskop telefoto kameraya yer verileceği de aktarılan 15 Pro’da, 2K’lık bir 120 Hz OLED ekranın olacağı da belirtiliyor. Çin merkezli kaynak Digital Chat Station, yeni telefonların kalbinde Snapdragon 8 Gen 4’ün yer alacağını belirtiyor. 15’in arkasında üç farklı 50 megapiksel kameraya (3x telefoto) yer vereceği söylenen Xiaomi, 15’te 1.5K’lık 6,36 -inç boyutunda bir 120 Hz OLED LPTO ekran kullanacak. Parmak izi sensörü ekran altına konumlandırılacak Xiaomi 15, büyük ihtimalle abisiyle birlikte Türkiye’de de satılacak.

Xiaomi haberleri yanında bu da ilginizi çekebilir: Vivo X Flip katlanabilir telefon modeli