reklamı kapat

POPÜLER

Google Android 9 Pie (Go Edition)

Önemli yenilikler getiren “Android 9 Pie (Go edition)” tanıtıldı

İnternet devi Google, dakikalar önce Android 9 Pie (Go edition) sürümünü tanıttı. Önemli yenilikler getiren sürüm, çok yakında kullanıma çıkıyor.

Android Go, bilmeyenler için düşük özelliklere sahip cihazlarda temel Android deneyimi sunuyor. Google’ın az sistem isteyen “Go” versiyon uygulamalarına sahip olan sürüm, Android 8.1 Oreo (GO edition) sürümünden Android 9 Pie (Go edition) sürümüne geçiş yapıyor. Google tarafından bugün tanıtılan sürüm, ilk sürüm ile aynı mantığı devam ettiriyor. Düşük seviye cihazlara pürüzsüz ve performanslı bir Android deneyimi getiren versiyon, yeni sürümüyle ilk olarak daha az yer kaplıyor. 8 GB depolamaya sahip bir Android Go telefonda artık 5.5 GB boş alan kalıyor. Bu cihaza normal Android 9 Pie yüklense geriye sadece 2.5 GB yer kalıyor. Bu seviyedeki telefonlar çok ucuz olduğu için depolama alanları da oldukça kısıtlı. Bu yüzden bu detay büyük önem arz ediyor. Söylendiği kadarıyla Android 9 Pie (Go edition), yükleme sürelerini de ciddi oranda kısaltıyor. Buna ek olarak güvenliği artıran sürüm, söylendiği kadarıyla hatırı sayılır oranda daha hızlı çalışıyor. Ayrıca şirketin birçok “Go” uygulaması da eskiye oranla çok daha gelişmiş özellikler getiriyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Google, Android 9 Pie (Go edition) ile giriş seviyesinde çıtayı yükseltiyor

Önümüzdeki sonbahar aylarında resmi olarak kullanıma çıkacağı belirtilen yeni sürüm, 100’den fazla GO akıllı telefona resmi olarak geliyor. Bunların hangi modeller olduğu açıklanmazken, güncelleme genel olarak güzel görünüyor. Giriş seviyesi de olsa gelişme yapılması gerçekten büyük önem arz ediyor. Bu noktada özellikle güvenlik konusu öne çıkıyor.

İlgili Video

Şirketin yakında tanıtacağı yeni üst düzey telefonu