reklamı kapat

POPÜLER

Android 10 Go Edition

Önemli yenilikleriyle Android 10 Go Edition tanıtıldı

Ana sürüm sonrasında düşük seviye cihazlara özel Android 10 Go Edition da tanıtıldı. İşte yeni işletim sisteminin dikkat çeken ve öne çıkan detayları;

Android’in 1,5 GB ve altında RAM’e sahip temel seviye akıllı telefonlara özel en yeni sürümü Android 10 Go Edition karşımızda. Artık hiç olmadığı kadar daha iyi hale gelen sürüm, tasarımdan çok teknik tarafta önemli yenilikler getiriyor. İlk olarak yeni sürüm uygulamaları eskiye oranla yüzde 10 daha hızlı açıyor. Uygulama arası geçişi de gözler görülü oranda hızlandıran sürüm, özellikle güvenlik konusunda çıtayı yükseltiyor. Bu sürümde Adiantum isimli bir şifreleme altyapısı hayatımıza giriyor. Donanımdan bağımsız olan yani yazılım tabanlı görev yapan ve performansı etkilemeden şifreleme yapabilen Adiantum, bu sayede güvenliği hatırı sayılır oranda artırıyor. Daha önce olduğu gibi kendisine özel “Go” uygulamalarıyla çok akıcı bir deneyim sunan sürüm, yapay zekadan da birçok alanda sonuna kadar yararlanabiliyor. Sürümün tasarımsal açıdan Android 9 Go Edition’dan büyük bir farkı ise bulunmuyor.

Android 10 Go Edition

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Android 10 Go Edition milyonlarca cihazda yer alacak

Android 9 Go Edition sürümünün şu an 1.600’dan fazla cihazda olduğunu ve bu cihazların 180’den fazla ülkede satılacağını aktaran Google, yeni sürümüyle bunu daha da artırmak istiyor. Temel ihtiyaçları çok daha iyi karşılayacak hale gelen Go Edition, bakalım Türkiye’de hangi cihazlar içerisinde karşımıza çıkacak?

İlgili Video