reklamı kapat

POPÜLER

Otomotiv kredisi

Üç kamu bankasıdan düşük faizli otomotiv kredisi; işte geçerli markalar ve detaylar

Önemli oranda düşüşlerin yaşandığı otomobil satışlarına olumlu etki yapacak olan düşük faizli otomotiv kredisi yıl sonuna kadar geçerli olacak.

Geride bıraktığımız her dönem kan kaybetmeye devam eden otomotiv sektörü artık doğrudan üçüncü taraf olan devlet gelirlerine de ciddi oranda yansıyor. Pazarda yaşalan daralmayla birlikte vergi gelirlerinin hatırı sayılır oranda düştüğünü gördüğümüz süreçle ilgili hükümet kanadında net bir tavır gelmemesi pek çok kişinin beklentilerini boşa çıkarmıştı. Bugün ise otomobil piyasasını hareketlendirme potansiyeline sahip önemli bir gelişme ile güne uyandığımızı söyleyebiliriz. Yapılan açıklamalarla üç kamu bankasının otomotiv için düşük faizli kredi vereceğinin duyurusu gerçekleştirildi. 2019’un sonuna kadar geçerli olacak kampanyanın, sadece Türkiye’de üretim yapan 8 farklı markayı kapsaması da genel anlamda bir teşvik olarak değerlendirilebilir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Düşük faizli taşıt kredisinin maddeleri

Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank tarafından tedarik edileceği netleşen kredilerin oranları da günümüz standartlarına göre hiç fena sayılmaz. Halihazırda 1,40 düzeyinde seyreden taşıt kredisi seçenekleri bu kampanya kapsamında 0,49 ile 0,69 arasına çekilmiş durumda. Sıfır kilometre binek ve ticari araçlar için geçerli olan bu hamlenin miktarında da belirli aralıkların mevcut olduğunu atlamamak gerekiyor. Kullanıcılar binek araçlar için 50.000 ile 120.000 TL arası, ticari araçlar içinse 72.000 ile 120.000 TL arasında kredi kullanımı yapabilecek. Vade süresine baktığımızda ise bineklerde 18 ile 36 ay sınırı karşımıza çıkarken bu değer ticari segmentte 30 ile 60 ay arasında değişiklik gösterecek. Otomobil almayı düşünenlerin kampanya kapsamında tercih edebileceği markalarsa şu şekilde;

Binek
Fiat
Hyundai
Honda
Renault

Ticari
Fiat
Ford
Isuzu
Karsan
Temsa