reklamı kapat

POPÜLER

Sürücülere hatırlatma; MTV için son ödeme tarihi ne zaman?

Taşıt kredisi kararı; kamu bankalarından ortak açıklama

Koronavirüs salgını sebebi ile dibi gören otomotiv sektörünü bir nebze canlandırmak için açıklanan taşıt kredisi paketlerinden bazı otomobil markaları çıkarıldı.

Beklendiği üzere, tüketiciyi destekleyecek düşük faizli taşıt kredisi paketlerinin duyurusu geçtiğimiz aylarda gerçekleştirilmişti. Konut ve taşıt gibi farklı başlıklar altında duyurusu gerçekleştirilen kredi destek paketine göre sıfır kilometre otomobil alacaklar yüzde 0,49 ile 0,69 aralığında faizle kredi çekebiliyordu. 2. el araç tercih edecekler için ise bu rakam yüzde 0,82 faiz olarak netlik kazanmıştı. Yerli üretim yapan markaları kapsayan kredi programı için azami 6 ay ödemesiz toplam 60 ay vadeli 2. el binek otomobil ve ticari taşıt kredilerinde azami limit 150.000 TL olarak karşımıza çıkıyordu. Ancak bu durum tüketici sevindirmesi gerekirken çoğu zaman mağdur etti. Çünkü markalar düşük faizli kredilerin ardından fiyatlarına zam yaptı. Zam yapan markaları araştıran yetkililer gerekli tespitleri yaparak bir karara vardı. Artan fiyatlar konusunda bu markalara daha önce uyarılar yapılmıştı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Aykırı hareketler yüzünden taşıt kredisi kampanyasından çıkarıldılar

Kamu bankaları konu ile ilgili,” Yerli üretimi teşvik amacı taşımasına ek olarak bireysel ve kurumsal müşterilerimizin düşük maliyetli finansmana erişimini amaçlayan taşıt kredisi paketinin amacına aykırı hareket edenHyundai, Honda, Fiat, Ford, Renault ve Toyotakredi paketi kapsamından çıkarıldışeklinde bir ortak açıklamaya imza attı.

İlginizi çekebilir

Karşınızda yeni Elantra

İLGİLİ HABERLER