reklamı kapat

POPÜLER

Zorunlu trafik sigortası

Bütün sürücüleri ilgilendiren kritik açıklama; TÜVTÜRK uyardı!

Son günlerde dolandırıcılık vakalarının iyiden iyiye artması ile birlikle TÜVTÜRK bütün sürücüleri ilgilendiren kritik bir açıklama yaptı.

Araç muayene işlemleri sırasında yapılan usulsüzlükler üzerine TÜVTÜRK önemli açıklamalar yaptı. Buna göre “Son günlerde farklı kişi ve kurumların, kurdukları yanıltıcı internet siteleri ve çağrı merkezleri aracılığıyla ücretsiz olarak sunulan randevu hizmeti için ücret talep ettiğini tespit etmekteyiz. Türkiye Cumhuriyeti Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’nın denetiminde ülkemizde periyodik araç muayene hizmeti vermeye yetkili tek kuruluş olarak, araç muayene hizmeti randevularını www.tuvturk.com.tr internet sitemizden ve 0 850 222 88 88 numaralı çağrı merkezimizden tüm araç sahiplerine ücretsiz olarak vermekteyiz. Bunun dışında hiçbir internet sitesi ve çağrı merkezi ile bağımız veya işbirliğimiz bulunmamaktadır. Araç sahiplerini bu internet siteleri ve çağrı merkezleriyle ilgili uyarmak, randevularını internet sitemiz ve çağrı merkezimizden ücretsiz alabileceklerini hatırlatmak isteriz. Kurumumuz, TÜVTÜRK ismini kullanarak ve/veya ARAÇ MUAYENESİ, ARAÇ MUAYENE RANDEVUSU gibi ifadelere yer veren ve vatandaşlarımızın mağdur olmasına ve yanlış yönlendirilmesine sebep olan kişi ve kuruluşlara karşı yürüttüğü yasal mücadelesine devam edecektir.” denildi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Bakan Albayrak da ÖTV açıklaması yapmıştı

Yapılan ÖTV indirimlerinin ardından yangın bir nebze söndürülse de geçtiğimiz yılın aynı ayına göre yüzde 50 oranında kritik bir düşüş yaşanmıştı. Ancak ÖTV indirimlerinin arından 8 ay geçti ve kısa süre önce bu indirimler sona erdi. Yani 1.600 cc’yi aşmayan otomobiller için indirimle birlikte yüzde 30 olan ÖTV, tekrar yüzde 45’e çıkmıştı. Otomobil satışlarının ÖTV’nin normale dönmesi ile iyiden iyiye düşmesi beklenen bir gelişme oldu. Ancak yaşanan gerilemeye rağmen, ülkenin ekonomik durumuna istinaden olası bir ÖTV zammı konuşuluyordu. Hazine ve Maliye Bakanı Albayrak konuya açıklık getirdi. Albayrak “Şu anda spesifik bir ÖTV artışı çalışmamız yok. Türkiye bu yıl pozitif büyüyecek. Büyüme 2019 hedefine yakın olacak. 2019 yılı faiz ödemesi, bütçeye konan rakamın altında kalacak. 2019 yıl sonu enflasyonu yüzde 15,9 hedefinin altında olacak.” şeklinde konuştu.

İlginizi çekebilir

Türkiye Avrupa dördüncüsü; SEAT Leon rekor satış adedini geride bıraktı