reklamı kapat

POPÜLER

Vivo X23
Vivo X23

10 GB RAM ile geleceği iddia edilen Vivo X23’ten yeni bilgiler

NEX ailesiyle dikkatleri gündemden düşmeyen Vivo, biliyorsunuz X23 isimli bir akıllı telefonu modelini üzerinde de çalışıyor. Bugün modelden yeni bilgiler karşımızda bulunuyor.

Vivo X23 büyük önem arz ediyor çünkü 10 GB’a RAM’e sahip ilk akıllı telefon olacak gibi duruyor. Günümüz amiral gemileri 8 GB RAM ile gelirken, X23 bunu bir sonraki seviyeye çıkacak deniyor. Yeni bilgiler ise telefon hakkındaki eksikleri kapatıyor. İlk olarak telefon Oppo R17 ve F9 gibi yuvarlatılmış bir çentik yer alıyor. Sadece ön kamerayı saran bu çentik, ufak olduğu için fazla yer kaplamıyor. Oldukça ince çerçeveler üzerine kurulduğu görülen telefon, söylendiği kadarıyla gücünü yeni tanıtılan Snapdragon 670 işlemciden alıyor. Resmi olarak 20 Ağustos tarihinde lanse edilecek model, ekrana entegre parmak izi sensörüne sahip deniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Vivo X23

Vivo X23 çok iddialı duruyor

Telefonda ekrana entegre parmak izi sensörüne ek olarak üç boyutlu yüz tanıma özelliğinin de olacağı belirtiliyor. Bu özellik tek bir ön kamera donanımı ile zor görünürken, yapılabilirse güvenlik için çok iyi duruyor. 6,4 inç boyutunda dev bir ekran üzerine kurulduğu belirtilen X23, ses konusunda da iddialı duruyor. Modelde özel bir DAC biriminin aktif olarak yer aldığı gelen bilgiler arasından öne çıkıyor.

İlgili Video

NEX tanıtım videosu