reklamı kapat

POPÜLER

Microsoft Andromeda

Microsoft’un gizemli tableti Andromeda için yeni bilgiler geldi

Windows Phone ekosistemini sona erdiren Microsoft, uzun süredir Andromeda isimli bir tablet modeliyle gündeme geliyor. Kaynaklardan gelen haberlere göre bu gizemli üründen yeni detaylar var.

Katlanabilir ekranlı bir tablet olarak geçen Microsoft Andromeda, katlanabilir tablet furyasını başlatacak bir model olarak nitelendiriliyor. Şimdiye kadar hakkında çok az detayın yer aldığı ürün, Thurrott’un haberine göre şirketin mobil taraftaki geleceğini yansıtıyor. Patent çizimlerinde iki farklı ekrana sahip olduğu görülen cihaz, bu açıdan büyük ekranı ufak gövde içerisinde sunabilecek gibi duruyor. Şirketin şimdiden tablet için UWP (Universal Windows Platform) uygulamaları geliştirmeye başladığı söylenirken, bu detay cihazın gerçekliği için büyük bir kanıt niteliğinde. Kendi kalemine de sahip olacağı belirtilen tablet, bu kalemi takvim ile e-posta uygulamalarında aktif olarak kullanabilecek.

Microsoft Andromeda’nın en önemli özelliği ekranı olacak

Thurrott’un verdiği diğer bilgilere göre cihaz üzerinde Alex Kipman da çalışıyor. Kinect ve HoloLens’in arkasındaki adam olan Kipman, söylendiği kadarıyla “holografik” ekran teknolojisi için bu projede. Tabletine holografik bir ekran koymak isteyen yazılım devi, bu konuda büyük bir atılım planlıyor. En son RED’in akıllı telefonunda yer alacağını duyduğumuz holografik ekran, içerikleri ekran dışarısına alabiliyor.