reklamı kapat

POPÜLER

Microsoft tablet Andromeda
Microsoft Andromeda
Microsoft Andromeda

Microsoft’un gizemli tabletinden yeni detaylar

Yazılım devi Microsoft, uzun süredir Andromeda isimli bir tablet modeliyle gündeme geliyor. Ortaya çıkan patent çizimleriyse cihazın bazı detaylarını gözler önüne seriyor.

Katlanabilir ekranlı bir tablet olarak geçen Microsoft Andromeda, henüz fiziksel bir sızıntıyla karşımıza çıkmış değil. İsmi de tam olarak bilinmeyen gizemli tablet, yeni patent çizimleriyle biraz daha detaylanıyor. İlk olarak oldukça ufak olduğu görülen ürün, özel menteşe yapısıyla dikkat çekiyor. Bu menteşe ile tamamen düz hale getirebilen tablet, iki ekranı bir araya getiriyor. Bir ekrana sanal klavye ve touch pad yerleştirmeyi planladığı da görülen şirket, yeni detaylara göre cihazda herhangi bir stylus kalem düşünmüyor. ZTE Axon M gibi katlanarak karşılıklı iki kişiye görüntü verebilen tablet, bakıldığı zaman oldukça ilginç görünüyor. Şirketin şimdiden tablet için UWP (Universal Windows Platform) uygulamaları geliştirmeye başladığı da söylenirken, bu detay cihazın gerçekliği için büyük bir kanıt oluşturuyor.

Microsoft’un gizemli tableti satışa çıkar mı?

Daha öne duyduğumuz kadarıyla cihaz üzerinde Alex Kipman da çalışıyor. Kinect ve HoloLens’in arkasındaki adam olan Kipman, söylendiği kadarıyla “holografik” ekran teknolojisi için bu projede. Tabletine holografik bir ekran koymak isteyen yazılım devi, bu konuda büyük bir atılım planlıyor. En son RED’in akıllı telefonunda yer alacağını duyduğumuz holografik ekran, biliyorsunuz içerikleri ekran dışarısına alabiliyor.