reklamı kapat

POPÜLER

iOS 6.1.2 çıktı

Apple, mobil işletim sistemi iOS 6.1’in cihazlarda önemli sorunlara sebep olmasından ötürü başlattığı güncelleme serisine bir yenisini daha ekledi.  Öyle ki firma henüz 6.1.1 sürümünün üzerinden çok geçmemişken 6.1.2‘,yi yayınladı.

iOS 6.1’in iPhone 4S’lerde meydana getirdiği hücresel bağlantıda hata, şebeke sinyalinde azalma gibi problemler yüzünden 6.1.1’i indirmeye sunan yetkililer kullanıcıların şikayetlerini dindiremedi. Zira pil ömrünü önemli derecede düşüren güncelleme diğer taraftan şifreli giriş ekranının aşılmasını sağlayan güvenlik açığına sahipti. Bu yüzden iOS 6.1.2‘nin geleceği kulislerde konuşulurken beklenen oldu ve Apple’ın resmi duyurusu geldi.

“Exchange takvimle ilgili, ağ etkinliğinin artmasına ve pil ömrünün kısalmasına neden olabilen bir hatayı düzeltir.” bilgisiyle iPhone ve iPad için sunulan iOS 6.1.2’nin mevcut sorunları çözerek performansta artış sağlaması hedefleniyor. Bakalım yenilenen yazılımda herhangi bir hata çıkacak mı.

YORUMLAR
ESKİ YORUMLAR

“iOS 6.1.2 çıktı” için 4 cevap

 1. veysel dedi ki:

  iphone 5 lerde şarj sorunu düzelmemiş gibi. yine su gibi şarj gidiyo. aldığıma bin pişman oldum.

 2. Gizem dedi ki:

  Wifi sorunu devam ediyor hala

 3. Baris dedi ki:

  Ben bu sorunları fark etmemiştim. 3g yi lazım olduğunda açıyorum ve çok rahat 2 gün gidiyor. Üşenmeyip herkesin böyle yapması gerektiğini düşünüyorum. 3g açık takılırsam 3g si açık her akıllı telefon gibi de 1 gün bile gitmiyor, o da normal, pil her üreticinin/tüketicinin sorunu. Zaten pil konusunda bir devrim yaşansa çözüm bulan köşeyi kaç defa döner bilemiyorum..

 4. İSMAİL dedi ki:

  Selamlar.
  I-phone 4 kullanıyorum. Bugüne kadar pek fazla sorunum olmamıştı. Taki Yeni güncelleme olan IOS 6.1.2′ yi yükleyene kadar. Bence şarj problemi halledilmemiş. Aksine düzgün olanı bozduğunu düşünüyorum. Çünkü güncellemeye yaptıktan sonra telefonumun şarjı her şeyin (3g, wi-fi, programlar v.s.) kapalı olmasına rağmen maksimum 4-5 saat dayanıyor. Anlayacağınız bende ters tepti.