reklamı kapat

POPÜLER

iPhone 4S’e özel iOS 6.1.1 yayınlandı

Kısa süre önce tanıtılan mobil işletim sistemi iOS 6.1‘in iPhone 4S üzerinde sorunlara sebep olmasından ötürü Apple yönetimi derhal 6.1.1 güncellemesini duyurdu. 23 MB boyutundaki bu ufak yama, iPhone 4S kullanıcıları için adeta ilaç niteliğinde.

iPhone, iPad ve iPod’a yönelik geliştirilen iOS 6.1 çok kısa süre zarfında büyük bir ilgi toplamayı başarmıştı. Altyapıdaki iyileştirmelerin yanı sıra ufak ancak işlevsel yeniliklere kavuşan yazılım maalesef aynı performansı iPhone 4S’te gösterememişti. Vodafone İngiltere şubesinin yaptığı açıklama neticesinde iOS 6.1 kurulu cihazlarda 3G servisinde meydana gelen sorun yüzünden hücresel bağlantı sağlıklı şekilde kurulamıyordu. Bahsi geçen güvenlik sorununa ek olarak internet ve aramalarda kopma gibi performans düşüklüklerinin de görülmesinin ardından gerekli müdahale çok geçmeden geldi.

iPhone 4S’e özel 23 MB boyutundaki iOS 6.1.1  güncellemesi ile sorunların aşıldığı bildirilirken henüz diğer cihazlardan benzeri şikayetlerin gelmediği söylendi.