reklamı kapat

POPÜLER

PS4 PSN çevrim içi kimlik değiştirme

PSN çevrim içi kimliğini değiştirme [Nasıl yapılır?]

Sony, tüm PS4 kullanıcıları için PSN çevrim içi kimliğini değiştirme özelliğini açtı. Kimliğinizi değiştirmeden önce bilmeniz ve izlemeniz gereken adımları derledik.

Sony geçtiğimiz gün resmi blogunda tüm PS4 kullanıcıları için uzun zamandır beklenen PSN çevrim içi kimlik değiştirme özelliğini açtığını müjdeledi. Bu özellikle beraber kullanıcılar artık memnun olmadıkları PSN kimliklerini basit bir şekilde değiştirebiliyor. Kimlik değişimi sadece PS4 cihazlarından ya da tarayıcı üzerinden PlayStation Network hesabına girilerek yapılıyor. Ancak izlenmesi gereken adımlar hayli basit. PS4’ten isim değiştirmek için Ayarlar > Hesap Yönetimi > Hesap Bilgileri > Profil > Çevrim İçi Kimlik adımlarını takip etmeniz gerekiyor. Burada daha sonra yönlendirmeleri izleyerek yeni adınızı belirleyebiliyorsunuz.

Tarayıcıdan değiştirmek isterseniz öncelikle buradaki bağlantıdan profilinize girmeniz gerekiyor. Giriş yaptıktan sonra PSN Profili > Çevrim İçi Kimlik adımlarından yeni isminizi belirleyebilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

İlk değişim ücretsiz

Sony ilk isim değişimi için ücret almayacağını açıkladı. Ancak yeniden değiştirmek isterseniz sonraki işlemlerde 9,99 dolar ücret kesintisi oluyor. PlayStation Plus aboneleri için bu ücret 4,99 dolar olarak açıklanıyor. Daha sonra dilerseniz istediğiniz zaman eski kullanıcı adınıza ücretsiz olarak dönüş de gerçekleştirebiliyorsunuz. Yapılan açıklamaya göre PS4 oyunlarının büyük bir çoğunluğu çevrim içi kimlik değişimini destekliyor. Tam listeye buradan ulaşabilirsiniz. PS3 ve PS Vita oyunlarının destek vermediğinin de altını çizelim. İsim değişikliğini gerçekleştirdikten sonra opsiyonel olarak 30 gün boyunca eski isminizin yeni ismin yanında görünmesini de sağlayabiliyorsunuz. Bu da arkadaşlarınızın isim değişikliğine daha rahat adapte olmasının önünü açıyor.

İlginizi çekebilir

Nisan 2019’da PlayStation Plus ile sunulan ücretsiz oyunlar