reklamı kapat

POPÜLER

PS4 kullanıcılarına PSN ismi değiştirme müjdesi

PS4 kullanıcılarının beklediği isim değiştirme özelliği yayında!

PSN çevrim içi kimliğini değiştirmek isteyenler için geçtiğimiz yıl müjdelenen özellik nihayet tüm PS4 kullanıcılarına açıldı.

Sony, geçtiğimiz ekim ayında PSN isminden memnun olmayan PS4 kullanıcıları için isim değiştirme özelliğinin beta versiyonunu kullanıma sunmuştu. Geçtiğimiz gün yayınlanan resmi açıklamada ise online ID’sini değiştirmek isteyen tüm kullanıcılara özelliğin açıldığı belirtiliyor. Çevrim içi isim değiştirme özelliği sadece PS4 üzerinden ya da tarayıcı üzerinden gerçekleştirilebiliyor. PS3 ve PS Vita kullanıcıları ne yazık ki cihazları üzerinden bu değişimi sağlayamıyor. Eski kullanıcı adının da kullanıcılar için “saklandığını” belirten Sony, kullanıcıların dilerlerse eski isimlerine dönebileceklerini kaydediyor. Eski kullanıcı adına dönmek için herhangi bir ücret alınmıyor. Öte yandan arkadaşlarınızın yeni kullanıcı adınıza alışması için dilerseniz eski isminizi 30 gün boyunca yeni isminizin yanında tutabiliyorsunuz. Böylelikle listenizdeki arkadaşlarınız da yeni kullanıcı adınıza daha hızlı adapte oluyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

PSN kullanıcı adını değiştirmek ücretli mi?

PS4 kullanıcılarının ilk kullanıcı adı değişiminin ücretsiz şekilde gerçekleştirileceği belirtiliyor. Ancak ilk ücretsiz değişimin ardından tekrar değiştirmek isterseniz 9,99 dolar ödeme yapmanız gerekiyor. PlayStation Plus üyeleri için bu ücretin 4,99 dolar olduğunu da belirtelim. İsim değiştirme konusunda ise bir sınır yok. İstediğiniz kadar değişim gerçekleştirebilirsiniz. Online ID değişiminin ise bazı oyunlarda sıkıntı yaratabileceğini kaydedelim. Ancak PS4 üzerinde oynanan pek çok oyunun bu özelliği desteklediği belirtiliyor. PS3 ve PS Vita oyunlarında ise isim değişikliği desteklenmiyor. Destekleyen oyunların tamamına buradaki listeden ulaşabilirsiniz.

Online ID değiştirmek için PS4’ün ayarlar sekmesinde hesap ayarlarından PSN kimliğinize ulaşabilir ya da tarayıcı üzerinde PlayStation Network hesabınıza giriş yaparak değişimi gerçekleştirebilirsiniz.

İlginizi çekebilir

Nisan 2019 – Ücretsiz PlayStation Plus oyunları