reklamı kapat

POPÜLER

Oppo ekran deliği
Oppo ekran deliği
Oppo ekran deliği

Türkiye’ye gelen Oppo’dan ekran deliklerine yönelik ilginç plan

Biliyorsunuz ekran çentiklerinin yerini ekran delikleri alıyor. Bu alanda çalışan isimlerden Oppo, ekran deliklerini daha az rahatsız hale getirmenin yolunu bulmuş gibi görünüyor.

MWC 2019 kapsamında katlanabilir akıllı telefon modelini tanıtması beklenen Oppo, ekran delikli modeller de geliştiriyor gibi görünüyor. Firmanın kısa süre önce aldığı bir patent, ekran deliklerini yani ekrana entegre ön kamerayı gizleme üzerine odaklanıyor. Dediğimiz gibi çentiklerin yerini alan ekran delikleri, varlıklarıyla halen birçok kişiyi rahatsız ediyor. Oppo ise aldığı patente bakılırsa ekran deliklerini simgelerin (Özellikle kamera simgesi) içerisine gömmeyi düşünüyor. Ana ekran için oldukça mantıklı ve güzel duran bu hamle, patent nedeniyle sadece Oppo’da yer alacak gibi görünüyor. Bu yapıda ekranın üst kısmında alıştığımızdan farklı şekilde uygulama simgeleri yer alıyor. Firmanın ilk ekran delikli telefonlarının ise F19 ve F19 Pro modelleri olacağı söyleniyor. Bu modellerin MWC 2019’da görücüye çıkacağı tahmin ediliyor.

Oppo ekran deliği
Oppo ekran deliği
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Oppo şu sıralar daha çok 10x zoom teknolojisi ile gündeme geliyor

Hatırlamak adına bu kamera teknolojisi sayesinde akıllı telefonlarda 10x zoom (10 kat kayıpsız yakınlaştırma) dönemi başlıyor. Bu yeni sistem firmanın MWC 2017 kapsamında duyurulan “5x Precision Optical Zoom” teknolojisi üzerine kuruluyor. Geliştirilen bu teknoloji, çiftli kurulum ile 5 kat optik yakınlaştırma getiriyor. Yatay konumda yerleştirilen lens kombinasyonuna ışığı prizma ile aktaran Oppo, burada periskop’lardan ilham alınan bir tasarım kullanıyor. Benzer şekilde çalışan yeni altyapıda kişilere 15.9 – 159 mm aralığını sunan firma, böylelikle geniş açı ile zoom yeteneğini bir araya getiriyor. Kişilere geniş bir çekim esnekliği getiren 10x zoom teknolojisi, çift görüntü sabitleme sistemiyle 10x çekimleri oldukça keskin şekilde yakalayabiliyor.

İlginizi Çekebilir

Son dönemde tanıtılan en özel modellerden Meizu Zero