reklamı kapat

POPÜLER

akıllı telefon
akıllı telefon

Sayı artıyor; çift delikli akıllı telefon modelleri yolda!

Akıllı telefon sektöründe ince çerçeveli akıllı telefonlar için hayatımıza giren ekran delikleri, gelecekte sayısını artıracak gibi görünüyor.

Çentikler ve kızaklı sistemlerden sonra hayatımıza giren ekran delikleri, ön kamerayı içerisine alarak modern görünümlü telefonların önünü aralıyor. Çünkü bu delikler sayesinde ince çerçeveli cihazlar tasarlanabiliyor. Şu an firmalar ekran deliklerini tek bir ön kamera için kullanıyor. Ancak ZTE aldığı patent ile gelecekte iki delikli bir model tanıtabileceğinin sinyalini veriyor. Merkeze yerleştirilen iki adet ekran deliğine sahip bir modeli patentleyen firma, yeni dönemde sunulan özçekim performansını artıracak gibi görünüyor. Bu çiftli kurulum sayesinde kişilere geniş açı ile ultra geniş açı kameraların bir arada sunulacağı tahmin ediliyor. Bu akıllı telefon modelinin ne zaman gerçeğe dönüşeceği bilinmezken, deliklerin merkeze konumlandırılması yanlardan daha mantıklı bulunuyor.

akıllı telefon
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Ekran delikleri akıllı telefon sektöründe kalmaya devam edecek

Biliyorsunuz Xiaomi, OPPO, Samsung ve Honor gibi firmalar şu an ekran altı kamera teknolojileri üzerinde çalışıyor. Panellere eklenecek şeffaf bölümler sayesinde mümkün olan bu teknoloji, ilk gösterimlerde gerçekten çok iyi görünüyor. Kamera ekranın altına alınınca tam ekran deneyimi tam anlamıyla elde edilebiliyor. Ancak bu teknolojinin hayatımıza girmesi ciddi zaman alacak gibi görünüyor. Kaynaklar artık 2020 ortasından bahsediyor ve deliklerin hayatımızda yer almaya devam edeceğini belirtiyor. Ancak ekran delikleri yerinde saymayacak açıklaması da yapılıyor. Buna göre yeni akıllı telefon modellerinde deliklerin boyutu 3mm seviyesinden 1 mm seviyesine gelene kadar ufalacak ve bu dönüşüm önümüzdeki 1-2 yıl içerisinde gerçekleşecek. Firmalar büyük ihtimalle ön kameraları amiral gemisi cihazlarında ekranın altına alacak, diğer modellerde ise ekran deliği kullanmaya devam edecek.

Kaynak: Tiger Mobiles

İlgili Video

Ekran altı kamera konusunda Xiaomi’nin gösterimi