reklamı kapat

POPÜLER

OPPO
OPPO

OPPO’nun üstünde çalıştığı dikkat çekici akıllı telefon tasarımı

Türkiye’de resmi olarak bulunan büyük akıllı telefon üreticisi OPPO, dikkat çeken bir akıllı telefon çalışmasıyla gündeme geldi.

Çin merkezli teknoloji devlerinden OPPO, biliyorsunuz pazarın yenilikçi isimleri arasında yer alıyor. Bu noktada firmanın yeni çalışması da oldukça dikkat çekecek gibi görünüyor. Çünkü söylendiği kadarıyla dört kenardan kavisli bir modelin çalışmaları sürüyor. Şimdilik patent aşamasında olan cihaz, LetsGoDigitalin konseptine bakılırsa yukarıdaki gibi bir tasarımla karşımıza çıkacak. Bu yapıda çerçeveler tamamen ortadan kaldırılıyor ve böylece sadece ekrandan oluşan modeller hazırlanabiliyor. Gündelik kullanımının ve korumanın çok kolay olmayacağı bu tasarım, yine de çok iddialı görünüyor. Yan kavislerde sınırları zorlayan şirket, bunu üst tarafta da devam ettirecek gibi görünüyor. Bu yapıda görebileceğiniz üzere ön kamerayı ve sensörleri koyacak bir yer bulunmuyor. Firmanın buna da bir çözümü bulunuyor. Biliyorsunuz OPPO bir ekran altı kamera teknolojisi geliştiriyor. Çentikleri, motorlu sistemleri ve ekran deliklerini tarihe gömecek bu yeni teknoloji, kamerayı ekranın altına alıyor ve böylece tam ekran deneyimi getiriyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

OPPO, ekran altı kamera teknolojisi telefon tasarımlarında yeni dönemi başlatacak

Firma bunun için özel bir şeffaf materyale sahip ekran kullanıldığını belirtiliyor. Özel yazılım algoritmasıyla bu ekran katmanının etkisini ortadan kaldırdıklarını belirten firma, USC adını verdiği modülün normal selfie kameralarından daha büyük sensör kullandığını da belirtiyor. Daha önce kimsenin yapmadığı bu işlemi gerçeğe dönüştürmenin gerçekten çok zor olduğunu belirten şirket mühendisleri, altyapının telefonların ağırlığını artırmadığını da belirtiyor. OPPO’nun 2017’den beri üzerinde çalıştığı süreçte Samsung, Vivo ve Xiaomi’e de aktif olarak ekran altı kamera teknolojileri geliştiriyor.

İlginizi Çekebilir

Türkiye’de satışa çıkan Redmi Note 8