reklamı kapat

POPÜLER

OPPO Find X2

OPPO Find X2 için netleşen ekran altı kamera detayı

2020’nin en çok merak edilen modeli OPPO Find X2 için firmadan yeni bir açıklama geldi. Bu açıklama hem iyi hem de kötü görünüyor.

OPPO Find X modelinin yenisi olacak OPPO Find X2, 2020 ilk çeyrekte geliyor. Daha şimdiden ses getiren akıllı telefon, gücünü Snapdragon 865 işlemci ve en az 8 GB RAM‘den alıyor. Bu açıdan çok güçlü olacak telefonun, özel tasarlanan Sony imzalı kamerasıyla da görüntüleme konusunda çok iddialı olması bekleniyor. Peki ön kamera? Firmanın hali hazırda aktif olarak geliştirdiği bir ekran altı kamera teknolojisi yer alıyor. Ancak OPPO, yapılan resmi açıklamaya göre bu ekran altı kamera altyapısını Find X2‘de kullanmayacak. Firma bunun arkasındaki nedeni ise “seri üretim” olarak gösteriyor. Bu açıdan OPPO Find X2 modelinin ön kamerayı bir ekran deliğinde taşıyacağı ya da Find X gibi kızaklı bir sistem kullanacağı düşünülüyor. Bu konuda henüz netlik kazanmış değil.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

OPPO, ekran altı kamera teknolojisi henüz hayal edilen deneyimi sunamıyor

Çünkü bu yeni teknoloji için çıkan son detay çekimleri, sürecin tam da istediğimiz ya da hayal ettiğimiz gibi olmadığını gösteriyor. Aşağıdaki videoda görebileceğiniz üzere ön kameranın üzerine denk gelen ekran bölümünde bir kare yer alıyor. Söylendiği kadarıyla burada görüntünün alınabilmesi piksel yoğunluğu düşük seviyede yer alıyor. Bu yüzden de yakın çekimlerde belli olan bu kare, bir kaynağa göre gerçek hayatta bu kadar dikkat çekmiyor.

Video

Firmanın ekran altı kamera teknolojisi