reklamı kapat

POPÜLER

OPPO Türkiye
OPPO Türkiye

Türkiye’ye resmen giriş yapan OPPO firmasından devrimsel kamera teknolojisi için beklenen açıklama

14 Ocak 2019

Geçtiğimiz ay Türkiye operasyonuna başlayan büyük akıllı telefon üreticisi OPPO, devrimsel kamera teknolojisi için beklenen açıklamayı yaptı.

Türkiye’ye gelmesiyle daha çok dikkat çeker hale gelen OPPO, uzun süredir devrimsel bir kamera teknolojisi ile gündeme geliyor. İşte bu teknoloji söylendiği kadarıyla 16 Ocak tarihinde Çin merkezli etkinlikte lanse ediliyor. Bu teknolojinin MWC 2017 kapsamında duyurulan “5x Precision Optical Zoom” teknolojisi üzerine kurulduğu tahmin ediliyor. Bu geliştirilen teknoloji çiftli kurulum ile 5 kat optik yakınlaştırma getiriyor. Yatay konumda yerleştirilen lens kombinasyonuna ışığı prizma ile aktaran OPPO, burada periskop’lardan ilham alınan bir tasarım kullanıyor. Optik görüntü sabitleme de yapabilen bu teknoloji, gösterildiği kadarıyla çok iyi çalışıyor. Yeni kamera teknolojisi ise süreci tam 10 kat optik yakınlaştırma seviyesine çıkarıyor. Bu seviyede kayıpsız bir yakınlaştırma, akıllı telefonlar için gerçekten harika görünüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
OPPO Türkiye

OPPO imzalı bu kamera teknolojisi ilk olarak hangi modelde yer alacak?

Gelen bilgiler doğruysa teknoloji kendisine ilk olarak F19 modelinde yer bulacak. Sağlam kaynaklara göre OPPO F19 modelinin arkasında çiftli arka kamera yer alıyor. Ön kamerasının 6,3 inç boyutundaki ekranına bir delik ile entegre edileceği söylenen telefon, gücünü Snapdragon 675 ya da MediaTek Helio P90 işlemcilerden alacak deniyor. Modelde çok hızlı şarj getiren VOOC Flash Charging teknolojisinin olması da bekleniyor.

İlginizi Çekebilir

Kamera konusunda mevcut en iddialı modeller