reklamı kapat

POPÜLER

Xiaomi

Xiaomi’nin 1,5 milyar dolarlık gelecek planı

Fiyat/performans modelleriyle öne çıkan Xiaomi, önümüzdeki beş yıl için 1,5 milyar dolarlık dev bir yatırım hazırlığında.

Nesnelerin interneti alanına verdiği önemi artıran Xiaomi, önümüzdeki beş yıllık planında 1,5 milyar dolarlık bir bütçeyi sadece yapay zeka ve akıllı cihazlara ayırmayı planlıyor. Yapay zeka destekli nesnelerin interneti teknolojileri hazırlığında olan firma, bu alandaki yapay zeka etkisini en üst noktaya çıkarmayı amaçlıyor. Bu stratejinin temelinde firmanın sunduğu yeni hizmetlerle gelirini artırmak istemesi ve Avrupa’daki varlığını artırması yer alıyor. Akıllı telefonlarla iyi bir çıkış yakalayan firma, bunu takip edecek akıllı cihazlarla da yerini sağlamlaştırmak istiyor. 5G teknolojisinin kapıda olduğu şu günlerde firmanın bu bağlantı hızını akıllı ev araçlarıyla yaptığı testlerde sergilediğini de hatırlatalım. Son olarak Mi Mix 3 kullanılarak 5G bağlantısıyla firmanın akıllı ampulünün renkleri değiştirilmişti.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

“Harekete geçme zamanı”

Firmanın kurucularından Lei Jun, Bloomberg Television’a yaptığı açıklamada “Şimdi harekete geçme zamanı. Yapay zeka destekli nesnelerin interneti teknolojileri için hazırız.” diyor. Firmanın gelecek planlarına ilişkin daha detaylı bilgi ise henüz paylaşılmadı. 5G destekli Mi Mix 3’ün çıkışının ardından 5G teknolojilerinin de kullanımının yaygınlaşmasıyla beraber firmanın atacağı adımların da yavaş yavaş ortaya çıkması beklentiler arasında.

İlginizi çekebilir

Firmanın Mi Mix 3 5G modeliyle yapılan bağlantı testi