reklamı kapat

POPÜLER

Oppo 10x zoom
Oppo 10x zoom
Oppo 10x zoom

Oppo’dan akıllı telefonlara özel devrimsel 10x kamera teknolojisi

Türkiye’de resmi olarak bulunan akıllı telefon üreticisi Oppo, daha önce tanıttığı devrimsel 10x kamera teknolojisi hakkında yeni bilgiler verdi.

Oppo, hatırlarsınız geçtiğimiz ay çok merak edilen yeni kamera teknolojisinin üzerindeki perdeyi kaldırmıştı. Bu kamera teknolojisi sayesinde akıllı telefonlarda 10x zoom (10 kat kayıpsız yakınlaştırma) dönemi başlıyor. Yeni sistem firmanın 2017’de görücüye çıkardığı “5x Precision Optical Zoom” teknolojisi üzerine kuruluyor. Bu teknoloji, çiftli kurulum ile 5 kat optik yakınlaştırma getiriyor. Yatay konumda yerleştirilen lens kombinasyonuna ışığı prizma ile aktaran Oppo, burada periskop’lardan ilham alınan bir tasarım kullanıyor. Benzer şekilde çalışan yeni altyapıda kişilere 16 – 160 mm aralığını sunan firma, böylelikle geniş açı ile zoom yeteneğini bir araya getiriyor.  İşte bu teknoloji MWC 2019 kapsamında duyurulduğu kadarıyla üçlü bir kurulum üzerine kuruluyor. 10x zoom için 48 megapiksel ana kamera + 120 derece ultra geniş açı kamera ve özel telefoto kamera bir araya geliyor. Oldukça büyük bir açıklığa sahip telefoto kamerayı bu üçlü modülün altına konumlandıran firma, 16 – 160 mm aralığında 10 kat zoom seviyesini kişilere sunuyor. Hem ana hem de zoom kameraya optik görüntü sabitleme koyan firma, bu modülü oldukça ufak tasarladığını da belirtiyor. Bu sayede modül için telefondan başka bir donanımın atılmasına gerek kalmıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Oppo imzalı 10x kamera teknolojisi büyük merak uyandırıyor

Aynı etkinlikte Snapdragon 855 işlemcili ilk 5G akıllı telefon modelinin müjdesini de veren Oppo, 10x zoom kamerasına sahip ilk modelin 2019’un ikinci yarısında geleceği belirtiliyor. Gösterilen örneklerde çok iyi sonuç sunan kamera, bu konuda Huawei P30 Pro‘nun en büyük rakibi olacak gibi görünüyor. Bu diyoruz çünkü P30 Pro’da da 10x zoom yeteneği olacak deniyor.

İlginizi Çekebilir

Samsung Galaxy S10 ailesi