reklamı kapat

POPÜLER

Oppo 10x kayıpsız zoom

Türkiye’de yer alan Oppo’nun 10x kayıpsız zoom teknolojisinin sunduğu deneyimi gösteren video [İzle]

Türkiye operasyonuna başlayan büyük akıllı telefon üreticisi Oppo, bir devrimsel kamera teknoloji geliştirdi. Peki bu teknoloji nasıl bir deneyim sunuyor? İşte bunu gösteren bir video yayımlandı.

Oppo, geçtiğimiz ay çok merak edilen yeni kamera teknolojisinin üzerindeki perdeyi kaldırmıştı. Kısaca hatırlamak adına bu kamera teknolojisi sayesinde akıllı telefonlarda 10x zoom (10 kat kayıpsız yakınlaştırma) dönemi başlıyor. Yeni sistem firmanın 2017’de görücüye çıkardığı “5x Precision Optical Zoom” teknolojisi üzerine kuruluyor. Bu teknoloji, çiftli kurulum ile 5 kat optik yakınlaştırma getiriyor. Yatay konumda yerleştirilen lens kombinasyonuna ışığı prizma ile aktaran Oppo, burada periskop’lardan ilham alınan bir tasarım kullanıyor. Benzer şekilde çalışan yeni altyapıda kişilere 15.9 – 159 mm aralığını sunan firma, böylelikle geniş açı ile zoom yeteneğini bir araya getiriyor. İşte firmanın Twitter üzerinden yayımladığı yukarıda izleyebileceğiniz video, tam da bu esnekliği gözler önüne seriyor. Sizin de görebileceğiniz üzere bu kamera teknolojisi sayesinde hem geniş açı hem de zoom çekimleri ek donanım olmadan aynı anda gerçekleştirilebiliyor. Geniş açıda olduğu kadar 10x zoom yapıldığında da yüksek fotoğraf kalitesi sunabilen teknoloji, çift görüntü sabitleme sistemine sahip.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Oppo imzalı 10x kamera teknolojisine sahip ilk model büyük ses getirecek

Ancak bu modelin hangisi olacağı halen tam olarak bilinmiyor. Bu kamera teknolojisiyle kamera tarafındaki Huawei liderliğini kırmaya çalışacak firmanın, 10x zoom yapabilen ilk modelini MWC 2019 kapsamında tanıtması bekleniyor. Bu arada Huawei P30 Pro modelinde de 10x zoom yeteneğinin olacağı yönünde bilgiler geliyor.