reklamı kapat

POPÜLER

Oppo
Oppo
Oppo

Oppo Türkiye’den telefonlara özel “10x kayıpsız zoom teknolojisi” hakkında detaylı resmi açıklama

Türkiye operasyonuna başlayan akıllı telefon üreticisi Oppo, beklenen 10x kayıpsız zoom teknolojisi hakkında detaylı bir açıklama paylaştı.

Oppo, kısa süre önce merak edilen kamera teknolojisinin üzerindeki perdeyi kaldırmıştı. İşte bu dikkat çeken teknoloji hakkında Oppo Türkiye’den de bir resmi açıklama geldi. Direkt olarak aşağıda ulaşabileceğiniz bu açıklama, büyük çekim kolaylığı sağlayacak teknoloji hakkında daha detaylı bilgiler veriyor: “Oppo yeni 10x zoom teknolojisini kullanabilmek için, “Ultra Geniş Açı + Ultra Clear Master + Telefoto”dan oluşan üç kameralı bir çözüm geliştirdi. Ultra geniş açılı kamera, geniş açılı vizöre benzersiz bir özellik katan 15.9 mm’lik eşdeğer odak aralığına sahip. Sistemde birinci kamera fotoğraf kalitesini sağlıyor. Yüksek büyütmeli zoom özelliğini desteklemek için orijinal “peep-up yapısı” ile birlikte 159 mm eşdeğer odak aralığına sahip telefoto kamera, kaliteli uzun mesafeli çekimler gerçekleştiriyor.

Her üç kamera da kendi avantajlarını en üst düzeye çıkarmak için birlikte çalışıyor. Röle biçiminde 10x zoom elde etmek için çeşitli zoom aralıklarında görüntüleme kalitesi optimize ediliyor. OPPO, tüm aralıklarda görüntü kalitesini korumak için hem standart hem de telefoto fotoğraf makinelerinde çift OIS optik görüntü sabitleme özelliği sunuyor. Üçlü kamera yapısına ek olarak, OPPO’nun öncü “periskop yapısı” da 10x kayıpsız zoom elde ederken önemli bir görev üstleniyor. Periskoptan ilham alan tasarım, telefonun genişliğini ve kalınlığını, mercek setinin yanal düzenlemesi ve kırılması yoluyla tam olarak kullanıyor. OPPO, kamera modülünün güvenilirliğini sağlamak için endüstri standartlarında düşme testleri uyguladı. Ayrıca her turda ön ve arka tarafta 10.000 kez ve geri kalan dört tarafta 2.000 kez olmak üzere toplam 28.000 damla testi gerçekleştirildi.”

Bu konudaki ilk gösterimlerin MWC 2019 kapsamında yapılacağı belirtilirken, resmi olarak açıklanmıyor olsa da bu teknolojiyi taşıyacak ilk telefonun ise F19 olması bekleniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Oppo

Oppo yeni bir ekrana entegre parmak izi sensör teknolojisi de tanıttı

Firmanın bu kullanışlı görünen teknoloji için yaptığı açıklama ise şu şekilde karşımıza çıkıyor: “Oppo’nun bir başka sürprizi de mevcut ana optik çözümün 15 katına kadar bir alanı etkin bir şekilde tanıyan yeni bir geniş bölge optik parmak izi tanıma teknolojisi oldu. Kullanıcılar, alanın her yerinde parmak izi kullanarak kilidi açabiliyor. Ekrandaki optik parmak izi sensörü, kullanıcılara aynı zamanda kolay, doğal ve özgür bir deneyim sunuyor.

Oppo’nun geniş bölge optik parmak izi tanıma teknolojisi, iki parmaklı eşzamanlı giriş ve kimlik doğrulaması da dahil olmak üzere tek parmak izinin 50.000 katı güvenlik seviyesine ulaşan yenilikçi işlevler sunuyor. Ek olarak, söz konusu yeni nesil çözüm, “optik şifreleme” özelliğini de kapsıyor. Optik şifreleme alanındaki tüm uygulamalar tek bir tıklamayla etkinleştirilebiliyor. OPPO’nun optik alan ekranlı parmak izi teknolojisine sahip ürünleri 2019 yılında piyasaya sürülecek.

İlginizi Çekebilir

Huawei’nin Türkiye’de satılan yeni akıllı telefonu