reklamı kapat

POPÜLER

Dört arka kameralı Huawei P30 Pro ile çekilen ilk fotoğraf beklentileri aşıyor

Huawei CEO’su Richard Yu, heyecan verici bir paylaşımla dört arka kameralı Huawei P30 Pro ile çekilmiş ilk fotoğrafı gözler önüne seriyor.

26 Mart’ta Paris’te tanıtılacak olan Huawei P30 ailesi için geri sayım başladı. Heyecanla beklenen modellerle ilgili ilk resmi detay ise firmanın CEO’su Richard Yu’nun Weibo üzerinden yaptığı paylaşımla geliyor. Yu, takipçileriyle çektiği bir Ay fotoğrafını paylaşırken, fotoğrafın altında cihazın adı ve kamera düzeneği yer alıyor. Cihazın ana adı sansürlenirken “Pro” ifadesi açık bir şekilde seçiliyor. Leica kamera kısmında ise “Quad” kelimesi okunabilecek şekilde sansürlenmiş. Bu da bizi Leica imzalı dört arka kameraya sahip Huawei P30 Pro modeline götürüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Huawei P30 Pro ile çekilmiş ilk fotoğraf

Dört arka kameralı ilk model geliyor

Çekilen fotoğraf ise cihazın yakınlaştırma yeteneklerinin ne denli ileri seviyede olduğunu gösterme amacıyla özellikle seçildiği belli oluyor. Ay’ı fotoğraflayan Çinli üretici, gelecek modelin bir kez daha fotoğraf konusunda tahtı kimselere bırakmayacağını gösteriyor.

26 Mart’ta firmanın Huawei P30 Pro, P30 ve P30 lite modellerini beraber tanıtması bekleniyor. P30’da modelinde Pro’nun aksine üçlü kamera kurulumu olması beklentiler arasında yer alıyor. DxOMark’ın en iyi kameralı akıllı telefonlar listesinde Mate 20 Pro ve P20 Pro ile birinciliği kimselere kaptırmayan Huawei’nin yeni modelle beraber daha yüksek bir puan elde edip edemeyeceği merak edilenler arasında. Dört kameranın nasıl avantajlar sağladığını hep beraber göreceğiz.