reklamı kapat

POPÜLER

Huawei P30 Pro
Huawei P30 Pro
Huawei P30 Pro

Dört arka kameralı Huawei P30 Pro tasarımını gösteren yeni görseller

Çok yakında resmi olarak lanse edilecek modellerden Huawei P30 Pro, tasarımsal olarak netleşmeye devam ediyor.

Huawei P30 Pro ve beraberinde gelecek P30, merakla bekleniyor. Kılıf üreticisi Spigen, hazırladığı taslak tasarımlar ile P30 Pro’yu karşımıza getiriyor. Görüldüğü üzere Huawei P30 Pro arasında dikey olarak konumlandırılmış dörtlü kamera sistemi yer alıyor. Bu dörtlü kameranın hemen yanında ise flaş ve büyük ihtimalle üç boyutlu algılama amacıyla ToF sensörü yer alıyor. Modeldeki kamera sisteminin merkezinde 1/1.8 inç boyuta sahip 38 megapiksel Sony IMX607 sensör yer alacak deniyor. Daha önce gördüğümüz Huawei P30’un arkasında ise hatırlarsınız üçlü kurulum yer alıyor. Burada ise Mate 20 Pro’da da kullanılan kamera modülü yer alıyor.

Ortaya çıkan diğer detaylara baktığımız zaman Huawei P30 Pro‘da 6,5 inç, P30 modelinde ise 6,1 inç OLED ekran yer alıyor. İki telefona da 2018 sonunda tanıttığı Kirin 980 işlemci ile güç verecek denilen firmanın, normal modele 8 GB, Pro modele ise en üst seviyede tam 12 GB RAM koyacağı söyleniyor. İki modeli de ufak bir ekran çentiği üzerine kuran firmanın, telefonlarda ekrana entegre parmak izi sensörü kullanacağına kesin gözüyle bakılıyor.

Huawei P30 Pro
Huawei P30 Pro

Huawei P30 Pro ve P30 modellerine ek olarak Lite versiyon da yolda

Hatırlamak adına ailenin en altındaki model P30 Lite, su damlası çentikli bir tasarıma sahip. Oldukça ince çerçevelerinin olduğu söylenen telefon, bünyesinde 6 inç boyutunda Full HD+ bir LCD ekran taşıyor. Gücünü Kirin 710 işlemciden alacağı söylenen modelin, arkasında üçlü kamera kullanılacak deniyor. Burada 20 megapiksel + 16 megapiksel + 2 megapiksellik bir kurulum bizleri bekliyor.

İlginizi Çekebilir

Samsung’un yeni akıllı telefonları