reklamı kapat

POPÜLER

Huawei P30 ve P30 Pro

Huawei P30 ve P30 Pro için hazırlanan kılıflar ortaya çıktı

Huawei, büyük Mate 20 Pro ailesiyle dikkatleri üzerine çekmeye devam ediyor. Ancak Huawei P30 ve P30 Pro modelleri üzerinde de aktif olarak çalışmalar devam ediyor.

Huawei, biliyorsunuz özellikle P20 Pro ile inanılmaz bir atılım gerçekleştirdi. Onca yeni modele rağmen kamera konusunda DxOMark‘ın liderliğini bırakmayan telefon, gelecek Huawei P30 ve P30 Pro modelleri için de heyecanı artırıyor. İşte bu modeller bugün sızan kılıflarıyla gündemde. Bu kılıflar sadece telefonların arkası hakkında ufak bilgiler veriyor. Aşağıda görebileceğiniz üzere P30’un arkasında dikey olarak konumlandırılmış bir kamera boşluğu yer alıyor. Burada üç hatta büyük olasılıkla dört kameranın olacağı tahmin ediliyor. Ancak burada esas olarak P30 Pro dikkatleri üzerine çekiyor. Çünkü Pro modelin arkasında dikey boşluğa ek bir boşluk daha yer alıyor. Biraz çirkin duran bu ikinci boşluğun TOF sensörü ya da benzeri donanımlar için ayrıldığı düşünülüyor. Bu sensör kızılötesi ışığın objeye ulaşması ile yansıyarak geri dönmesi için gereken süreyi ölçüyor ve böylelikle objelerin derinliğini hesaplayabiliyor. Bu sensörün Samsung Galaxy S10 ailesinde de yer alacağı biliniyor.

Huawei P30 ve P30 Pro
Huawei P30 ve P30 Pro
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Huawei P30 ve P30 Pro modellerine gücünü Kirin 990 verebilir

Söylendiği kadarıyla teknoloji devi Kirin 980’in yerini alacak Kirin 990 işlemci üzerinde aktif olarak çalışıyor. 2019’un başında seri üretime girecek işlemci, TSMC’nin 7 nm üretim hattından çıkacak deniyor. Tahmin edebileceğiniz üzere Kirin 980’dan daha hızlı olacak işlemci, 980 ile Snapdragon 855’in gerisine düşen firmayı yeniden liderliğe çıkaracak gibi görünüyor. Firmanın bu işlemci için Kirin 980 için harcanan 300 milyon dolara ek olarak 28 milyon dolar civarında yatırım yaptığı söylenirken, işlemcinin 5G destekli modemle geleceği de belirtiliyor. Bu da gerçekten büyük önem arz ediyor.

İlginizi Çekebilir

Dört arka kameralı akıllı telefon Samsung Galaxy A9